BK MLADÁ BOLESLAV

Jiří Šejba: Nechtěli jsme být tím, na kom se Kometa chytne

2. 10. 2009
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. - Při pohledu na výsledek zápasu mezi Boleslaví a Brnem asi není nutné říkat, kterému z obou zástupců týmů se na tiskovou konferenci přicházelo lépe. Zatímco asistent trenéra brněnské Komety Václav Baďouček vypadal, že už by se raději viděl v klubovém autobuse, domácí Jiří Šejba (na snímku) do konferenční místnosti vešel s úsměvem.

Jako první dostal příležitost ke zhodnocení zápasu asistent trenéra hostí Václav Baďouček. “Nám se to utkání samozřejmě nehodnotí lehce, prohráli jsme nejvyšším rozdílem v této sezóně. Můžeme posilovat jak chceme, ale jestli dáme jednu branku za tři třetiny a šest inkasujeme, tak nám nepomůžou ani hráči z NHL,“ smutnil Baďouček.

Z vysoké prohry asistent hostí vinil celý tým. “Takový debakl padá samozřejmě na hlavu celé obrany a brankáře, ti to ale mají pochopitelně těžké, pokud dozadu nepomůžou útočníci. Naše zadní řady jsou pak přetížené. Góly nedávají, bránit se jim nechce, tohle není případ pro trenéra, ale pro psychologa. Hrajeme sobecky dopředu, přečíslení dva na jednoho řešíme nelogicky nájezdem do brány. Málo střílíme, honíme puk po rozích,“ vypočítával problémy (nejen) se svými útočníky. “Boleslav čekala na naše chyby, my jsme je udělali a domácí je tvrdě trestali,“ zakončil Baďouček.

Asistentovi trenéra boleslavského týmu Jiřímu Šejbovi se utkání hodnotilo o poznání lépe. “Měli jsme z utkání s Brnem trošku strach, nechtěli jsme být tím prvním týmem, na kterém se výsledkově chytí. Během posledních pár dní Kometa posílila o kvalitní hráče. Proto jsme do utkání vstoupili opatrněji, nechtěli jsme se dopustit nějaké chyby a pustit tak Brno do vedení,“ vysvětlil Šejba vlažnější vstup Boleslavských do zápasu. “Utkání se nám povedlo i kvůli tomu, že jsme dali první branku. Další přibývaly a už i kvůli té psychické dece, které na brněnských viditelně byla, se skóre navyšovalo,“ našel asistent domácích vysvětlení hrozivé šestky na ukazateli obdržených branek Komety.

Tisková konference tak byla ukončena a oba asistenti tak mohli v přátelské atmosféře odejít, zabraní do společné debaty o dalším kole.