BK MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav vyjíždí do hlavního města, narazí na Spartu

10. 12. 2009
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. - Opět po pěti dnech čeká hokejisty Mladé Boleslavi extraligové utkání. Celek z města automobilů závíta do Tesla Arény, kde své domácí zápasy odehrává HC Sparta Praha. Proti pražskému týmu se Boleslavským příliš nedaří, první dva body proti Spartě si připsali až při minulém utkání, které dokázali na svém ledě vyhrát 2:1 po samostatných nájezdech. Družina vedená trenérem Vladimírem Čermákem bude určitě chtít prolomit hradby zatím nedobyté sparťanské tvrze a pražský celek obrat o nějaký bodík i na jejich hřišti. Zdali se jim to povede, nebo domácí radost zažije Sparta, se rozhodne v pátek 11. prosince od 18:00.

Pražané byli před sezónou pasováni na velkého favorita celé soutěže, očekávání odborníků ani fanoušků však prozatím nedokázali naplnit. V tomto okamžiku se HC Sparta Praha nachází na devátém místě, se ziskem 46 bodů. Mladá Boleslav se drží jen o jedno místo a jeden bod pozadu, v pátek tedy půjde o přímý souboj sousedů z tabulky. V současné vyrovnané tabulce můžou tři body přinést vítěznému týmu poskočení i o několik příček vzhůru. Nelichotivé výsledky a postavení Sparty v tabulce odnesli odvoláním hlavní trenér Pavel Hynek (nyní Karlovy Vary) i jeho asistent František Výborný (nyní České Budějovice). Pod novou trenérskou dvojcí David Volek - Miloš Holaň, se Sparta začala vzpínat k lepším výsledků. Předchozí dny však nezastihly Pražany v nejlepší formě. Z pěti posledních utkání získali pouhé čtyři body, tři z toho povinným vítězstvím nad beznadějně poslední Kometou Brno.

Pojeďte fandit!

Oficiální fanklub pořádá k tomuto utkání zájezd. Zájemci se mohou hlásit u Petra Hanouška na telefonním čísle 774 141 410. Cena zájezdu činí 200 Kč včetně vstupenky, pro členy fanklubu o 20 Kč méně. Odjezd je ve 15:45 u hlavní brány městského fotbalového stadionu.

Kanadské bodování svého celku vede s přehledem sniper Petr Ton (21+14), v tabulce produktivity ELH mu patří pěkné třetí místo. Lepší jsou už jen nedostižný slávistický lídr Červenka a zkušený tahoun plzeňských indiánů Straka. Nejproduktivnější obránce Sparty je jednoznačně Jiří Vykoukal (5+12). Pozor si musí dát Boleslavští i na Jakuba Langhammera, kterého si určitě ne náhodou vybral trenér národního týmu Růžička pro přípravný zápas se Slovenskem. Trestnou lavici pak poněkud překvapivě nejvíce navštěvuje Martin Ručinský.

Koho postavit do branky? To je otázka, která nejspíše trápí sparťanské lodivody nejvíce. Jan Chábera i Petr Přikryl podávají hodně nevyrovnané výkony a prostor v brance pražského celku si pod novými trenéry dělí víceméně rovným dílem. Vzhledem k tomu, že při posledním a navíc nepovedeném utkání opustil Petr Přikryl branku kvůli drobnému zranění, je pravděpodobnější varianta s Janem Cháberou (90,76% úspěšnost zákroků, 2,49 průměr obdržených branek na zápas).

V Mladé Boleslavi působí hned několik hráčů, kteří mají zkušenost s rudým dresem. Sparťané budou mít jistotu, že v brance Mladé Boleslavi nastoupí jejich bývalý spoluhráč. Jak Marek Schwarz, tak Michal Valent totiž prošli kabinou pražského celku. Va Spartě například působil i Jaroslav Kasík. Mladoboleslavský dres naopak často přetahoval přes hlavu současný brankář Sparty Jan Chábera.

Poslední utkání HC Sparta Praha: Minulou neděli zajížděli Pražané na hřiště svého neoblíbeného soupeře – Liberce. To, že Sparta na Severočechy zkrátka neumí, se potvrdilo i v tomto zápase. Tygři rozsápali svého soupeře 4:0, když se Sparta nezmohla ani na čestný úspěch. Liberecká branka pro ně byla zkrátka zakletá. V největší šanci selhal nejproduktivněší hráč sparťanů Ton za stavu 2:0. Vlétl do liberecké třetiny, obelstil Pince, ale místo odkryté branky nastřelil pouze horní tyčku. Po této nevyužité šanci byl na hřišti už pouze jeden tým a domácí zatloukli další dva hřebíčky do pražské rakve. Bílí Tygři Liberec porazil na svém ledě HC Sparta Praha jednoznačně 4:0.

Poslední utkání odehrál HC Sparta Praha v sestavě: Přikryl (43. Chábera) - Macholda, Černošek, J. Mrázek, Gulaši, Jan Hanzlík, Vydarený, od 21. navíc Bolf - Ton, D. Výborný, Podlešák - Látal, Langhammer, Ručinský - Kafka, Hrdel, Koreis

Poslední utkání BK Mladá Boleslav: Boleslavští přivítali na svém ledě HC Plzeň 1929 a utkání nabídlo pohledný hokej. Diváci, kteří téměř vyprodali boleslavský stadion, museli být spokojeni. V barvách Mladé Boleslavi opět exceloval Richard Král (1+2), který zařídil všechny branky svého týmu. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, v závěru ale byli šťastnější hosté. Hned v úvodu prodloužení předvedli ukázkovou kombinaci Straka s Vlasákem a Hanzlíkovi už nezbylo nic jiného, než trefit bonusový bod pro hosty. BK Mladá Boleslav podlehl na svém ledě Plzeňským 3:4 po prodloužení.

Poslední utkání odehrál BK Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Macho, Handlovský