BK MLADÁ BOLESLAV

Po měsíci znovu do Brna. Bohužel

8. 3. 2010
Autor: Štěpán Tomš
M l. B o l. – Ani v letošním ročníku hokejové O2 extraligy se BK Mladá Boleslav nepodařilo vyhnout play-out. Sérii dvanácti zápasů hry o udržení načnou Středočeši na horkém ledě haly Rondo proti týmu HC Kometa Brno v úterý 9. března. Utkání začíná v 18:00. O záchranu budou v paralelně hraném utkání bojovat Karlovy Vary s Kladnem.

Aktuality

Situace ve skupině o udržení je zamotaná. Všechny čtyři mančafty jsou seřazeny v rozpětí osmi bodů, ve hře jich je ale dalších třicet šest. Na konci tak může zůstat černý Petr v ruce kterémukoli týmu, ať už je úřadujícím mistrem, nováčkem soutěže, loňským zachráněným nebo posledním mužstvem tabulky.

Boleslavští sice dlouho věřili v play-off, po odvolání trenéra Čermáka, krátkém vedení Luďka Bukače a dvou zápasech pod Janem Tlačilem, se do desítky "šťastných" týmů stejně nevešli. Z pěti závěrečných utkání základní části vytěžila Boleslav jediný bod v Českých Budějovicích, což nemohlo stačit.

"U některých hráčů možná došlo k uspokojení. Až moc věřili, že v dalším zápase to zlomíme," vyjádřil se asistent Jiří Šejba po poslední prohře se Slavií ke dvanáctizápasové sérii utkání, ve které nevyhráli Středočeši ani jednou za tři body.

Zklamání proto musí rychle vystřídat odhodlání vybojovat nějaký bod na ledě Komety a alespoň třináctou pozici, která k záchraně stačí. Na přípravu měl tým Jana Tlačila po prohře se Slavií čtyři dny.

Letošní vzájemné zápasy

Letošní konfrontace s Kometou není třeba dlouho rozebírat, bilance je vyrovnaná. Po jedné výhře v základní hrací době a jednom triumfu v nájezdech si připsala obě mužstva. V říjnu smetla Boleslav před domácím publikem Brno 6:1, v listopadu přivezla dva body za výhru 2:1 v penaltách. V lednu se radovala po nájezdech Kometa (4:3) a poslední duel ovládli Brňané na domácím ledě 4:1. Celkové skóre vzájemných zápasů je 12:10 pro Bruslařský klub.

Sestavy z posledního kola

HC Kometa Brno: Hovi - Bičánek, Houdek, Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček, Protivný - Erat, Dopita, Dlouhý - Šindel, Procházka, Hubáček, - Svoboda, Huml, Brabenec - Švaňhal, Ludvík, Vondráček.

BK Mladá Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben, Šterbák, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Gajovský, Macho – Bahenský, Vrbata, Handlovský.

Statistiky

Hala Rondo | 9.3.2010 18:00

HC Kometa Brno 1. o udržení BK Mladá Boleslav
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
12. místo, 63 bodů umístění 13. místo, 62 bodů
123:150 skóre 135:148
7:2 (Liberec) nejvyšší výhra 6:1 (Brno)
1:6 (Boleslav) nejvyšší prohra 1:6 (Slavia)
2 utkání bez vstřeleného gólu 3
3 utkání bez inkasovaných gólů 2
Jiří Dopita 41 bodů (20+21) nejproduktivnější hráč Richard Král 39 bodů (18+21)
Jiří Dopita 20 gólů nejlepší střelec Richard Král 18 gólů
Petr Hubáček 22 asistencí nejlepší nahrávač Richard Král 21 asistencí
Petr Hubáček +14 nejlepší hráč v +/- Esa Lehikoinen +7
Michal Kempný -13 nejhorší hráč v +/- Jaroslav Kasík -12, Zdeněk Bahenský -12
Ctirad Ovčačík 59 minut nejtrestanější hráč Tomáš Frolo 113 minut
Sasu Hovi 93,01 %
Jiří Trvaj 91,04 %
úspěšnost brankářů Marek Schwarz 91,70 %
Michal Valent 92,50 %
Sasu Hovi 2,30
Jiří Trvaj 3,04
průměr inkasovaných gólů Marek Schwarz 2,84
Michal Valent 2,48