BK MLADÁ BOLESLAV

Baráž pokračuje na chomutovském ledě ve středu a ve čtvrtek!

13. 4. 2010
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Po dvou domácích zápasech BK Mladá Boleslav je řadě Chomutov, aby se představil vlastním divákům. Barážová série pokračuje za stavu vyrovnaného stavu 1:1 na severu Čech ve středu a ve čtvrtek. Oba dva dny bude vhozeno úvodní buly v 17:30.

První sobotní utkání ovládl Bruslařský klub 5:3, v nedělním druhém duelu si Chomutovští počínali zkušeněji oproti předchozímu dni a zvítězili 2:1. Vyrovnaný stav po dvou zápasech staví BK Mladá Boleslav do téměř jasné pozice. Minimálně jedna výhra v Chomutově je povinností.

Vítěz první ligy se však připravuje na své domácí zápasy po všech stránkách. Jak informuje klubový web soupeře, celé publikum se chystá obléknout do bílého, podobně jako v play-off praktkoval Liberec.

“Teď jsme na tahu my, abychom doma ukázali naší sílu,“ řekl v rozhovoru pro chomutovský web útočník Zdeněk Skořepa. “Musíme hrát dál s pokorou a odhodláním,“ tvrdí pro změnu Milan Procházka.

Podle jeho slov je pro Chomutovské velkou překážkou brankář Marek Schwarz. “Chytá výborně,“ podotkl.

Mladoboleslavská opora hází nedělní prohru za hlavu. “Chtěli jsme vyhrát oba dva domácí zápasy, takže je to určitá komplikace, ale musíme koukat dopředu. Série bude dlouhá a počítali jsme s tím, že to bude těžké,“ připomněl Schwarz. “Potřebujeme vyhrát ještě tři zápasy a za tím si jdeme,“ má jasno Daniel Boháč.

Asistent trenéra Bruslařského klubu na nedělní pozápasové tiskové konferenci vyjádřil názor, že jeho svěřencům může vyhovovat venkovní prostředí. “Celá letošní sezona to vlastně naznačuje,“ vysvětlil.