BK MLADÁ BOLESLAV

Do cesty se jako první postaví Beroun!

13. 9. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Pro Mladou Boleslav začíná prvoligová sezona 2007/2008 až druhým kolem. To je na programu již tuto sobotu 15. září, kdy se na Zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou odehraje od 17:30 středočeské derby! Přestože si Berounští Medvědi svou premiéru odbyli už ve středu, favoritem samozřejmě zůstává Bruslařský klub. Pokud nemůžete utkání sledovat přímo z hlediště benáteckého stadionu, využijte našeho on-line přenosu, který bude připraven!

Loňská sezona se Berounu nepovedla. Skončil až dvanáctý a v letní přestávce na řadu přišlo posilování kádru. Mezi hlavní tahouny by měl patřit David Nedorost a také Ladislav Slížek. První jmenovaný přestoupil do středočeského týmu ze Znojma a Slížek z Ústí nad Labem. Medvědi získali na hostování z Plzně Martina Heřmana, Richarda Kepla, Jana Heřmana, Jana Setíkovského, Michala Poláka a také Antonína Štelmacha, který v loňském ročníku zářil v bráně Klatov. O post jedničky bojuje společně s Markem Novákem, jež loni chytal v druholigových Řisutech. Třiadvacetiletý Petr Culka, jenž hostuje v Berouně ze Sparty, strávil minulou sezonu v Nymburce. Přišel také Petr Šulčík (Jindřichův Hradec) a rakouský obránce Georg Privoznik. Z hostování v Děčíně se vrátil Martin Tvrzník. Zápas bude pikantní pro boleslavského asistenta trenéra Leo Gudase. Bývalý obránce totiž v minulém ročníku působil na trenérské lavici právě Medvědů.

Hokejisté Berouna sehráli během přípravného období 12 přípravných duelů při bilanci 4-1-7. Porazili pouze Rokycany, Jihlavu a dvakrát Havlíčkův Brod. Úvodní dva prvoligové body vyválčili ve středečním souboji s nováčkem z Vrchlabí. Výhru 4:3 po samostatných nájezdech zařídil Martin Tvrzník. V základní hrací době se prosadili Vlček, Křesťan a Slížek.

Beroun nastoupil proti Vrchlabí v sestavě: Novák - Kameš, Jelínek, Filip, Trojovský, Braniš, Lukačovič, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Polák, Křesťan, Slížek, Novotný, Vlček, Nedorost, Kepl, Šulčík, Pavel, Mrňa, Heřman.

Úvodní zápas Mladoboleslavských v první lize byl odložen na pondělí 29.10., neboť v Hradci Králové, dějišti utkání, nebyla ještě dokončena rekonstrukce tamního zimního stadionu. Naposledy se tak utkali v generálce se Spartou. Mistru O2 extraligy z posledních dvou let podlehli 0:3.

Mladá Boleslav nastoupila proti Spartě v sestavě: Šindelář - Macháček, Jindra, Vštečka, Drábek, Lukáč, Mazanec, Bauer, Wagenhofer - Vlk, Ivan, Gajovský - Sýkora, Handlovský, Rumpel - Eiselt, Nouza, Fiedler - Gombár, Sedlák, Rod – Jaroš.

Vzájemné zápasy z minulého ročníku hovoří pro loňského semifinalistu play-off. Beroun totiž uspěl pouze v prvním utkání, kdy vyhrál na svém ledě 4:2. Pak už kralovali Boleslavští. Na nájezdy vyhráli 2:1 a 1:0. Zbývající čtvrté měření sil ovládli jasně, 4:0. Ze tento výsledek bychom byli rádi i tentokrát. Ještě jednou připomínáme, hraje se v sobotu 15. září od 17:30 na ledě benáteckého zimního stadionu. Zápas si rozhodně nenechte ujít!