BK MLADÁ BOLESLAV

Do Havlíčkova Brodu v pondělí pro tři body!

16. 9. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. - První liga se rozjíždí. Dokladem toho jsou tři zápasy boleslavských hokejistů v pěti dnech. Po sobotní výhře na Berounem 5:1 sehrají druhý v pořadí už toto pondělí 17.9. od 18 hodin na ledě Havlíčkova Brodu. Také tentokrát pro vás připravíme podrobný on-line přenos, který začne s vhozením úvodního buly!

Havlíčkobrodské v letní přestávce opustil obránce Kamil Charousek. Zamířil do týmu nováčka z Mostu. Další bek Michal Roháčik odešel na hostování do Třebíče. Forvard Petr Jelínek si vyzkouší angažmá na Slovensku. O jeho služby projevila zájem Žilina. Roháčka následoval Petr Kukla. Také on bude oblékat dres Horácké Slavie. V kolonce příchodů figuruje útočník Daniel Hodek (Kometa Brno), dále třinecký Jaromír Florián, hostovat bude v jedenáctém týmu loňské sezony první ligy Jakub Stromko ze Slavie. Třebíčský dres vyměnil za havlíčkobrodský Lukáš Sobotka. Přišel také Jan Dušátko z Jihlavy. Druhou nejvyšší soutěž v Česku si vyzkouší Vojtěch Němec (Pelhřimov) a Miroslav Holec (Písek). Obranné řady posílil zkušený Michael Vyhlídal, kterého si boleslavští fanoušci pamatují ze sezony 2005/2006. Právě Vyhlídal totiž v té době působil ve zdejším klubu. V Havlíčkově Brodu budou rovněž působit Josef Vácha (Jindřichův Hradec), Ondřej Staněk (Kadaň) a Jaroslav Borůvka (Vrchlabí). Opomenout nesmíme ani příchod gólmana Jaroslava Suchana z Jihlavy.

Týmu Petra Nováka se v přípravě nedařilo. Z dvanácti střetnutí vyhráli v základní hrací době pouze na Pelhřimovem 5:2. Dvakrát se radovali po nájezdech, ve dvou případech také po prodloužení či penaltovém rozstřelu prohráli. Ve zbývajících sedmi utkáních odešli z ledu poraženi. Začátek prvoligové sezony se jim však nadmíru povedl. Most odjel z Kotliny bez bodu (domácí zvítězili 5:3) a hokejisté Havlíčkova Brodu poté vyloupili Hradec Králové. Východočechy porazili 3:2, když rozhodující třetí gól vstřelil 30 vteřin před koncem základní hrací doby Hodek.

Havlíčkův Brod nastoupil proti Hradci Králové v sestavě: Neruda - Borůvka, Jebavý, Pavlík, Procházka, Staněk, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko - Endál, Hodek, Holec - Kreuzer, Kubeš, Malát - Ondráček, Sklenář, Třetina - Varga.

To Mladoboleslavští stihli odehrát pouze jeden mistrovský zápas, protože duel v Hradci Králové byl přeložen na 29. října. I přesto mohou být spokojení. Premiéra se jim totiž vydařila. V Benátkách nad Jizerou si poradili s Berounem, zvítězili 5:1. Dvakrát se trefil Nouza a zbytek branek si mezi sebe rozdělili Gombár, Eiselt a Gajovský.

Mladá Boleslav nastoupila proti Berounu v sestavě: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Rumpel, Sýkora, Eiselt - Fiedler, Ivan, Sedlák - Handlovský, Nouza, Gombár - Gajovský, Rod, Vlk.