BK MLADÁ BOLESLAV

Čeká nás těžká zkouška, přijede rozjetý Chomutov!

18. 9. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. - Na úvod výhra v Kadani, těsné domácí vítězství nad Vrchlabím a naposledy deklasování Berouna, taková je bilance nejbližšího soupeře boleslavských hokejistů. Chomutov tedy zatím neztratil ani bod, a proto lze očekávat tuhý boj! Zápas je na programu ve středu 19. září, úvodní buly bude vhozeno v 17:30 a v té době odstartuje také náš tradiční on-line přenos!

Severočeši se po účasti ve finále play-off loňského ročníku první ligy nepustili do žádné velké obměny hráčského kádru. Útočníkům Tomáši Polanskému a Miloši Kajerovi skončilo hostování a vrátili se do Kadaně. Třetí a poslední odchod se týká Martina Noska, který nyní bude oblékat dres dalšího klubu ze severu Čech – Mostu. O góly by se nově měli starat Karel Ton ze Sparty, Jaroslav Hašek z Děčína a Petr Freiberg z Kadaně. Obranné řady posílili dva bývalí hokejisté Mladé Boleslavi. Řeč je o Ladislavu Koldovi s Martinem Ťupou.

KLH se v rámci přípravy zúčastnil Tipsport Hockey Cupu. Ze šesti utkání zvítězil pouze dvakrát (Litvínov 7:2, Kladno 3:1) a ve skupině A obsadil o skóre poslední čtvrtou příčku. Dohromady hokejisté Chomutova odehráli v létě 11 utkání. Pětkrát vyhráli včetně jednoho triumfu v prodloužení, dva duely skončily remízou a čtyřikrát na soupeře nestačili. Začátek první ligy jim však vyšel na výbornou. Uspěli ve všech třech prozatímních střetnutích. Nejprve si poradili s Kadaní 4:1, doma získali tři body za těsnou výhru 4:3 nad Vrchlabím a v pondělí vypráskali Beroun 7:0. Mezi střelce se také zapsal Ladislav Kolda.

Chomutov nastoupil proti Berounu v sestavě: Horčička - Ťupa, Révay, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Mladé Boleslavi chybělo k plnému bodovému zisku jen 47 vteřin. V minulém kole se jim nepovedlo udržet těsné vedení 4:3 v Havlíčkově Brodu a vyrovnávací gól inkasovali v poslední minutě základní hrací doby. Utkání musely rozhodnout až nájezdy, v nichž uspěli nabuzení domácí.

Mladá Boleslav nastoupila proti Havlíčkově Brodu v sestavě: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Rumpel, Sýkora, Eiselt - Mertl, Ivan, Handlovský - Nouza, Gombár, Gajovský - Rod, Vlk, Jaroš

Dovolujeme si upozornit, že zápas se hraje v Benátkách nad Jizerou a opět budou vypraveny bezplatné autobusy pro fanoušky!