BK MLADÁ BOLESLAV

Duely s moravskými týmy odstartujeme proti Prostějovu

23. 10. 2007
Autor: Jitka Čechová
Ml. Bol. – První liga se přehoupla do své další fáze. Vzájemné „oťukávání se“ v rámci skupin bylo ukončeno (či chcete-li přerušeno), teď budou týmy z Čech zkoušet, co jejich dovednosti udělají se soupeřem z Moravy a naopak. Boleslavští na svém azylovém ledě v Benátkách nad Jizerou přivítají tuto středu 24. října Jestřáby z Prostějova. Zápas začíná klasicky v 17:30 a sledovat jej můžete také pomocí on-line přenosu.

Prostějovští na tom v letošní sezóně nejsou právě nejlépe. Čistá vítězství v základní hrací době si mohou připsat jen dvě, zatímco proher na svém kontě mají už devět. Mezi obzvláště bolestivé pak patří ta poslední dvě. Po týdnu, během něhož si toho Jestřábi prožili víc než dost, prohráli s posledním Šumperkem 1:4 a čtvrtou Třebíčí 1:2.

Stabilitou mužstva otřáslo z důvodu neuspokojivých výsledků týmu odvolání trenéra Martina Stloukala i jeho asistenta Jiřího Vítka, načež ze své funkce dobrovolně odešel také sportovní manažer Robert Hamrla. Novým trenérem byl jmenován Radomír Kužílek, jeho asistentem pak Martin Janeček. Prostějovské navíc sužuje velký počet zraněných hráčů. Počítat nemohou se svou brankářkou jedničkou Lukášem Danečkem, obránci Tomášem Kundrátkem a Petrem Suchým, či útočníkem Tomášem Vrbou.

Přesto se v prostějovských statistikách dá nalézt několik zajímavých čísel. Nejproduktivnějším hráčem je Martin Kotásek (8+6). Mladoboleslavský fanoušek určitě zpozorní u jména Martin Piecha (5+8). Jako náhradu za zraněného brankáře Danečka mají Prostějovští buď Tima Lindströma nebo Tomáše Štůrala.

Jak už bylo řečeno, ani ve 14. kole nebyli Jestřábi právě úspěšní. V zápase s Třebíčí se jako jediný úspěšný střelec blýskl Lukáš Vomela. Jak prohlásil trenér Kužílek, mužstvo si zápas prohrálo samo, když nedokázalo zužitkovat ani ty nejvyloženější šance.

Tým HK Jestřábi Prostějov nastoupil proti Třebíči v této sestavě: Lindström - Procházka, Višňák, Kumstát, Vomela, Bartoň, Chovan, Dvořák, Hanslíček - Opatovský, Piecha, Kotásek, Šebek, Prokop, Bartošek, Mikšovský, Piluša, Korčák, Skácel, Šúrek, Vymazal

Poslední zápas nebyl šťastný ani pro Boleslavské. Středočeši poprvé v tomto ročníku okusili hořkou příchuť porážky, když podlehli 1:4 Vrchlabí. Úspěšný ze strany domácích byl pouze Jiří Gombár. Nemůže být pochyb o tom, že Mladoboleslavští si budou chtít spravit chuť a znovu zabojovat o první příčku tabulky, na kterou nyní ztrácejí dva body.

Tým BK Mladá Boleslav nastoupil proti Vrchlabí v této sestavě: Šindelář - Jindra, Bauer, Všetečka, Mazanec, Lukáč, Macháček, Drábek - Gombár, Král, Nouza - Handlovský, Rod, Gajovský - Eiselt, Ivan, Mikulík - Vlk, Sedlák, Sýkora