BK MLADÁ BOLESLAV

Oplatíme Havířovu porážku z přípravy?

26. 10. 2007
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. - Naplno se rozbíhají zápasy s týmy z opačné skupiny a v sobotu 27. října zamíří BK Mladá Boleslav do Havířova. Duel startuje na tamním zimním stadionu v 17:30 a o průběhu utkání můžete být pochopitelně informováni jako vždy prostřednictvím on-line přenosu, který odstartuje s vhozením úvodního buly.

V minulé sezoně byly vždy zápasy s Havířovem hodně vyrovnané. V prvních dvou měřeních sil se pokaždé radoval domácí tým poměrem 2:1. Poté Mladoboleslavští zvítězili ve Zlatopramen Aréně 6:5 po prodloužení a poslední vzájemný duel ovládli na Moravě poměrem 4:3. S Pantery jsme se utkali také v přípravě před letošní sezonou. Na konci července byl úspěšnější soupeř, když zvítězil po brankách Zdráhala a Rozuma 2:0.

Havířov patří k průměrným celkům skupiny Východ. V osmičlenné tabulce patří Panterům pátá příčka za získaných 21 bodů. Moravané spoléhají na zkušeného forvarda Pavla Zdráhala, který v Mladé Boleslavi působil během minulé sezony. Letos šestatřicetiletý útočník nasbíral už 17 kanadských bodů (7+10) a je v současné době nejproduktivnějším hráčem Havířova. Na záda mu dýchají desetibodoví Vladimír Škoda s Davidem Mikšanem (oba 3+7) s tím rozdílem, že druhý jmenovaný odehrál jen osm zápasů. Kromě Pavla Zdráhala figuruje na soupisce Panterů také další bývalý hráč BK Mladá Boleslav. Jedná se o obránce Tomáše Klimeše, který oblékal dres Středočechů během sezon 2004/2005 a 2005/2006.

Panteři se nijak oslnivou formou chlubit nemohou. V posledních čtyřech utkání vybojovali pouze bod. Podlehli v domácím prostředí Olomouci 3:5, s prázdnou odjeli z Třebíče (2:3), doma prohráli na nájezdy s Jihlavou 2:3 a naposledy v Hradci Králové ani jednou neskórovali, přičemž čtyřikrát inkasovali.

Havířov nastoupil proti Hradci Králové v sestavě: Valent - Varga, Klimeš, Novák, Prokop, Huhto, Lašek - Škoda, Zdráhal, Mikšan - Bokroš, Hulva, Seman - Zdeněk, Valecký, Rozum - Niec, Daneček, Giesel

S cílem navázat na zodpovědný výkon proti Prostějovu půjdou do utkání Mladoboleslavští, kteří si ve středu vylepšili skóre výhrou 6:0 nad Prostějovem. Do sítě Jestřábů se postupně trefili Král, Nouza, Rod, Eiselt, Sýkora a Gajovský. Středočechům patří v tabulce skupiny Západ druhá příčka s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Chomutov. Mají však k dobru pondělní dohrávku prvního kola v Hradci Králové.

Mladá Boleslav nastoupila proti Prostějovu v sestavě: Šindelář (od 47. Růžička) - Jindra, Všetečka, Macháček, Drábek, Lukáč, Mazanec, Bauer, Wagenhoffer - Gombár, Král, Nouza - Mikulík, Sýkora, Rumpel - Handlovský, Rod, Gajovský - Eiselt, Sedlák