BK MLADÁ BOLESLAV

Klíčem k úspěchu byla zvládnutá oslabení, uznává kapitán David Výborný

24. 9. 2012
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. - Celek z města automobilů v pondělním střetnutí s jihlavskou Duklou udržel po vítězství 4:1 domácí neporazitelnost a stejný počet bodů už na svém kluzišti dokázala získat jen Olomouc. Ke čtvrtému vítězství v pátém utkání přispěl asistencí i kapitán Bruslařů David Výborný (na snímku). Jak zkušený matador sám přiznává, statistiky už neřeší a tak si mohl dovolit odmítnout samostatný únik. Místo toho celou akci zabrzdil, počkal si na spoluhráče a Tomáši Demelovi nabídl vstřelení třetí branky vzájemného měření sil. Ten s díky přijal.

Davide, utkání bylo nakonec výrazně náročnější, než se po úvodní třetině zdálo, že?

Ani bych neřekl, neustále jsme si drželi dvoubrankový náskok a vývoj střetnutí si pohlídali. Ale ano, logicky jsem soupeře celý zápas nedrtili v jeho obranném pásmu. Jihlava dokázala, že také umí hrát dobrý hokej.

Vy jste se dostal do samostatného úniku, zdálo se ale, že jste o vstřelení branky ani nestál a nakonec jste gól raději nabídl na zlatém podnose Tomáši Demelovi...

Cítil jsem, že za mnou někdo z našich jede, takže šlo jen o to trochu přibrzdit. Ještě kousek a mohl jsem mu to dávat zcela do prázdné. (úsměv)

Poslední střetnutí hrajete ve druhém útoku a zdá se, že vám to prospívá, přišly i kanadské body. Vnímáte tuto změnu pozitivně?

Na kanadské body jsem hrál možná v NHL, nyní už to není podstatné. Máme nějak rozdělené úkoly a jestli to funguje, tak je to jedině dobře. Jsou zde tři vyrovnané útoky a jedna lajna mladých dravců, je v podstatě jedno, v jakém pořadí chodíme na led.

Souhlasíte s tím, že vítězství jste dosáhli dobrou prací v oslabení, která se hlavně v závěru nepříjemně množila?

Určitě. My jsem se na to připravovali, trenér nám ukazoval některé situace na videu. Že jsme všechna vyloučení přežili byl klíč k úspěchu.

Nejen že jste neinkasovali, dokonce jste v oslabení branku vstřelili a další dvě přidali v početních výhodách. Stává se hra v situacích s nestandardním počtem hráčů na ledě oproti minulým letem silnou zbraní Bruslařů?

Soustředíme se na to přiměřeným způsobem na tréninku. Ne zase až tak moc, protože potom až příliš přemýšlíte a také to nefunguje. Asi je to odvislé od dobré přípravy a určité taktické vyspělosti, měli bychom oproti prvoligovým celkům mít navrch.

Co říkáte na výkony mladého gólmana Willa, který dominuje brankářským statistikám?

Poslední utkání nás drží, těch gólů moc nedostáváme. Je to pak paráda hrát s brankářem, kterému věříme a víme, že se na něj můžeme spolehnout.

Mladou Boleslav v příštích kolech čekají soupeři ze samého čela tabulky a s těmi nejvyššími ambicemi. Jak se na střetnutí, která ledacos napoví, chystáte?

Budeme se připravovat standardně, jako na každého jiného soupeře. Budu se opakovat, ale stále celky 1. ligy příliš nesleduji, tabulku se snažím nevnímat a tak ani nevím, kdo nahoře hraje. My budeme chtít vyhrát za každou cenu, ať už proti Ústí nad Labem, nebo komukoliv jinému.

Děkujeme za rozhovor!