BK MLADÁ BOLESLAV

Jsem rád, že to vyšlo před boleslavskými fanoušky, radoval se Tomáš Nouza

5. 11. 2012
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. - Podle předzápasových prognóz měla být Třebíč schopna favorita potrápit a možná si dokonce připsat i nějaký ten bod, jako se jí to povedlo v prvním vzájemném utkání. Tyto předpoklady se ale nakonec ukázaly být liché. Bruslaři potvrdili roli lídra tabulky a svého soupeře přehráli rozdílem třídy. Hned několik hokejistů celku z města automobilů si prožilo pamětihodné okamžiky. Své první góly v mladoboleslavském dresu si připsali Milan Toman, Miroslav Škumát a David Pojkar. Jejich úspěchy ale poněkud blednou před tím, co dokázal Tomáš Nouza (na snímku). Služebně nejstarší hráč Středočechů dokázal vsítit jubilejní stou branku v Bruslařském klubu a je tak jasné, čeho se především bude rozhovor týkat. Třicetiletý útočník odpovídal na otázky tak, jak ho v Boleslavi všichni znají - s pokorou a lehkým úsměvem na tváři.

Tomáši, jak hodnotíte průběh pondělního střetnutí?

Celkově asi pozitivně. Měření sil s Třebíčí jsme brali jako jeden z těch těžších zápasů. Že to bude nebezpečný soupeř se potvrdilo, už když jsme hráli u nich. Chtěli jsme jít brzy do vedení, což jsme si splnili a utkání jsme vyhráli zaslouženě.

tomáš nouza
Boleslavský patriot dosáhl proti Třebíči významné mety a po zásluze přijímal gratulace od svých spoluhráčů!

Předpoklady vyrovnaného klání se ale nepotvrdily a místy jste soupeře až drtivě přehrávali...

Nemyslím si, že by u nás Třebíč předvedla nějaký podprůměrný výkon, spíš nám to vyloženě sedlo, hráli jsme ofenzivně a důrazně. Podařilo se nám plnit vše, co jsme si do utkání předsevzali.

Proti Třebíči jste vsítil svou stou branku v boleslavském dresu, vzpomenete si i na tu první?

Abych pravdu řekl, tak asi nevzpomenu. To už je opravdu dávno. (úsměv)

Asi jste tajně doufal, že jubilejní gól oslavíte příhodně mezi boleslavskými fanoušky, že ano?

Samozřejmě jsem si to přál a je nádherné, že to vyšlo. Posledních několik utkání - to bylo z mé strany bodové trápení. A tak mi začínalo být jedno, za jakých podmínek, hlavně aby to už konečně přišlo. Kvůli mě, i kvůli týmu.

I přestože se vašemu útoku tolik nedařilo, stále jste dostávali dostatek prostoru v přesilových hrách. Neříkali vám trenér a spoluhráči, ať tam chodíte a už to prolomíte?

To bych ani neřekl. Máme nějaké formace pro početní výhody a ty se snažíme co nejvíc sehrát, chodíme tak od začátku sezóny. Po těch čtyřech zápasech, kdy nám tam nic nespadlo, je fajn, že to proti Třebíči nám to už klaplo.

Vzápětí po vaší trefě byl za střelce označen Milan Mikulík, nebál jste se v tu chvíli možných spekulací ohledně toho, kdy jste nakonec tedy opravdu dosáhl střeleckého milníku?

Osobně jsem za rozhodčím nejel. Myslím ale, že to vidělo dost lidí a já bych nechtěl připsat branku, kterou by dal někdo jiný. I kdyby zůstal Mikuldovi, pro mě by stý gól byl tento.

Budete mít vůbec čas úspěch oslavit?

Ne, oslavy nebudou žádné, jedeme dál. Ve středu nás čeká těžké střetnutí na ledě Ústí nad Labem, tudíž se téměř okamžitě začneme připravovat na další zápas.

Děkujeme za rozhovor!