BK MLADÁ BOLESLAV

V sobotu zajíždíme na led jihlavské Dukly!

9. 11. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – První liga postupuje svižným tempem dál, tuto sobotu 10. listopadu se hraje už její kulaté 20. kolo. Mladoboleslavští hokejisté při této příležitosti opět zavítají do teritoria skupiny Východ, tentokrát bude jejich soupeřem Jihlava. Pokud nevyrazíte okusit tamější atmosféru osobně, můžete vývoj utkání sledovat jako obvykle pomocí on-line přenosu, který odstartuje vhozením úvodní buly v 17:30.

Spíše smůla a nepřesvědčivé výkony provází v letošní sezóně tým HC Dukly Jihlava. V tabulce okupují sedmé místo, sedmičku ale rozhodně za šťastnou považovat nemohou, jako předposlední tým skupiny Východ mají dvacet bodů. Nějakého ataku na svou pozici ze strany posledního Šumperka se asi zatím obávat nemusejí, není ale pochyb o tom, že v duelu s Mladou Boleslaví budou chtít vylepšit svou pozici vůči šestému Prostějovu, na něhož ztrácejí jen jeden bod.

Co se týče zápasů z přípravy na sezónu 2007/2008, připsali si Jihlavští spíše porážky, než vítězství. Na jejich obhajobu je ale nutné přiznat, že s extraligovými Českými Budějovicemi, jedním z nejlepších tymů v republice, prohráli „jen“ 2:4 nebo například porazili ruský Gasprom Orenburg 4:1. Zato česká reprezentace do dvaceti let jim uštědřila tvrdých políček, když je doslova rozstřílela 7:2.

Dukla byla jedním z týmů, se kterou se v přípravě střetli také Středočeši. Oba duely, jak na zimním stadiónu v Jihlavě, tak v azylu v Benátkách nad Jizerou, si jako úspěšné zapsali Mladoboleslavští. Nejprve porazili své soupeře na jejich vlastním území 4:1, o měsíc později vybojovali už trochu těsnější vítězství 4:3.

Brankářskou jedničkou je Milan Řehoř s procentuální úspěšností 91,51, ale průměrně skoro čtyřmi brankami na zápas. Ve snaze změnit herní projev Jihlavy dostal svůj prostor v několika utkáních také švýcarský gólman Kaspar Zgraggen. Nejproduktivnějším hráčem Dukly je s pětadvaceti body Oldřich Bakus (7+18) a lze jej proto za to považovat za nejlepšího asistenta, zatímco gólový kanonýr je Ladislav Rytnauer (15+6). Za Jihlavu hraje také hned několik bývalých hráčů BK Mladá Boleslav. Jde o útočníky Tomáše Hradeckého, Martina a Lukáše Krupkovi a obránce Petra Štracha.

Sérii neúspěšných zápasů Jihlavští v posledním zápase neprolomili, naopak ji ještě prodloužili. Hradec Králové se na Dukle spravil chuť, porazil ji totiž hrozivých 9:2. Jedinými úspěšnými střelci byli v oranžovo-červených dresech právě Bakus s Rytnaurem.

Tým Jihlavy nastoupil proti Hradci Králové v této sestavě: Zgraggen - Míka, Staněk, Kuchyňa, Klíma, Martinka, Štrach, Kašpar, Balčík - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Říha, Hradecký, Kubát - Nekvasil, Hanzal, Krupka - Ježek, Suk, Holuša

Boleslavští znovuotevření Zlatopramen Arény oslavili ve velkém stylu, tudíž vítězně. Začátek utkání se Sarezou Ostrava se sice neodvíjel podle jejich představ, jak ale řekl sám trenér Votruba, hráči chtěli až přespříliš vyhrát. Ve druhé třetině se uklidnili, dvoubrankové manko smazali a nakonec vyhráli 5:2.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Ostravě v této sestavě: Šindelář - Jindra, Macháček, Lukáč, Mazanec, Drábek, Bauer, Mocek - Gombár, Král, Nouza - Mikulík, Ivan, Sedlák - Mertl, Rod, Eiselt - Handlovský, Gajovský, Rumpel - Beck