BK MLADÁ BOLESLAV

Čeká nás atraktivní zápas, je tu duel vedoucích celků obou skupin

16. 11. 2007
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Napínavější a pro oko diváka atraktivnější zápas ve stávajícím herním systému první ligy snad už ani nemůže existovat. Tolik očekávaný duel, ve kterém poměří své síly nejlepší celky obou skupin, je konečně tady! Mladoboleslavští hokejisté zajíždějí tuto sobotu 17. listopadu na led Haly Rondo, kde otestují jak své schopnosti, tak schopnosti tamějšího domácího týmu – Komety Brno. Zápas začíná již v 17:00 a jako obvykle můžete svůj tým podporovat u svých počítačů pomocí on-line přenosu.

Kometa před začátkem letošní sezóny bezesporu patřila mezi jasné adepty na tým, který bude ve skupině Východ hrát prim. Na začátku září to sice trochu skřípalo, po úvodní prohře s Třebíčí následovala tři utkání, o jejichž výsledku nebylo rozhodnuto v základní hrací době. Brno ale nakonec přišlo na to, kde má plyn a následovala série jedenácti zápasů, ze kterých ani jednou nevyšlo poražené. Jak se ale zdá, vzduch, který dýchají mužstva skupiny Západ, zatím Brnu moc nesvědčí. Všechna utkání odehraná venku, kromě úvodního zápasu s Mostem, totiž Kometa prohrála.

Jako většina týmů, i Brno odehrálo v létě deset přípravných zápasů. V čem je ale rozdíl? V soupeřích. Kometa ani jednou nehrála s mužstvem z České republiky. Své umění testovala především na týmech ze Slovenska. Dvakrát si připsala výhru nad Nitrou a po jedné výhře a jedné prohře se rozešla s Trenčínem a Skalicí. Brněnští také jasně přehráli maďarský Dunaújváros 6:1, poradili si s rakouským Klagenfurtem, ani jednou ovšem nevyzráli na Vídeň.

Nejproduktivnějším hráčem Komety Brno se slušnou dávkou trestných minut je Pavel Vostřák (9+15; 31 TM). Stejný počet branek, ovšem o něco méně asistencí má ve svých statistikách Miroslav Barus (9+6). Co ovšem nestíhá on, to svými přihrávkami vynahrazuje bývalý hráč Mladé Boleslavi Petr Lipina (5+9). Nejvíce odchytaných zápasů má za Brno Tomáš Kubeš. Tým z druhého největšího města České republiky však nyní plně využívá své extraligové posily Lukáše Hronka s procentuální úspěšností 92,59 a průměrnými 2,16 góly na zápas.

Jak už bylo řečeno, Brněnské „meziteritoriální“ zápasy zatím nedopadaly právě nejlépe. O poslední tříbodovou ztrátu se postaral Hradec Králové, na jehož zimním stadiónu prohráli Moravané 2:5. Branky Brna padly z holí Appela a Černého.

Tým Brna nastoupil proti Hradci Králové v této sestavě: Hronek (21. Kubeš) - Čech, David, Mikel, Lhotský, Morava, Malena, Gýna, Fojtík - Dlouhý, Padělek, Vostřák - Staněk, Barus, Appel - Rob Lipina, Černý - Zábranský, Moskal, Sojčík

Zato Boleslav byla při svém posledním utkání daleko úspěšnější. Hravě si poradila s druhou Olomoucí, konečný verdikt zněl 7:2. Na střeleckých žních měli největší podíl Beck se Sedlákem, kteří vstřelili dvě branky, po jedné přidali Rumpel, Král a Nouza.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Olomouci v této sestavě: Šindelář - Jindra, Macháček, Mazenec, Lukáč, Bauer, Mocek, Tondr - Gombár, Král, Rumpel – Handlovský, Rod, Gajovský – Eiselt, Mikulík, Nouza – Beck, Ivan, Sedlák