BK MLADÁ BOLESLAV

Každý může porazit každého, hodnotí soupeře David Výborný

14. 1. 2013
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. - Díky prohranému utkání se Šumperkem se samozřejmě nehodnotilo nijak snadno, David Výborný (na snímku), ale jako správný kapitán nehledal výmluvy ve sporných okamžicích. Bruslaři v roce 2013 ještě doma nevyhráli a před blížícím se play-off se náskok na druhou Olomouc pomalu ale jistě tenčí. Jistě, Bruslaři mají utkání k dobru, ale to ještě nemusí nic znamenat. Zvláště pro budoucí vyřazovací utkání je nutné vrátit ŠKO-ENERGO Aréně její pověst nedobytné pevnosti, jakou se mohla honosit na počátku rychle ubíhající sezóny.

DAVID VÝBORNÝ
Kapitán Bruslařů narýsoval gól pro Lukáše Pabišku, další šance ale zůstaly nevyužity a tak slaví Šumperk.

Davide, další domácí porážka s papírově slabším soupeřem, co k tomu říct...

Že je to škoda. Za ten závěr jsme si druhý bod zasloužili, soupeře jsme pak jasně přehráli. První polovinu utkání jsme trošku prospali, tam jsme se nedokázali prosazovat ani z nejvyloženějších šancí. Hodně ubojované utkání, škoda toho bodu navíc, pak by se asi hodnotilo lépe.

Po střele Pabišky do odkryté branky došlo k rozporu mezi rozhodnutím rozhodčích a názorem většiny osob na zimním stadionu. Jak situace vypadala z vašeho pohledu?

Na toto téma bychom se mohli dlouze bavit. My jsme ze situace měli nějaký dojem, bohužel pro nás odlišný, než měli lidé, kteří o celé situaci rozhodovali. Nemůžeme se vymlouvat, takto je to zkrátka nastaveno a video nebude ani v play-off. Nikdo vám to zpětně nevrátí, takže nemá cenu se tím nějak dál zabývat.

Vy jste byl aktérem jednoho z klíčových okamžiků utkání, kdy jste se po Štůralově chybě ocitl před zcela prázdnou brankou a šanci neproměnil. Udělal by jste nyní něco jinak?

Určitě ne. Pod nohy mi skočil obránce, který byl hodně blízko, šance na nějaké prostřelení byla minimální. Brankář se hodně rychle vrátil a se štěstím to chytil, ale podruhé bych to sehrál víceméně stejně, jen ta střela mohla mířit víc nahoru.

V ideálním případě by měla forma gradovat pro play-off a případnou baráž, bohužel oproti skvělému úvodu soutěže porážek spíše přibývá...

Po startu ročníku jsme měli skvělou formu a možná to někdo vzal tak, že ta soutěž není zase až tak obtížná a že ji projdeme téměř bez ztráty kytičky, ale není tomu tak. Soupeři jsou vyrovnaní, každý může porazit každého. Je to sport a neexistuje tým, který by jen vítězil.

S čím jít do dalšího utkání?

S touhou po vítězství a doufat, že se nám ji podaří naplnit.

Děkujeme za rozhovor!