BK MLADÁ BOLESLAV

Takový hokej nám vyhovuje, říká Petr Kafka

29. 3. 2013
Autor: Štěpán Tomš
M l. B o l. – Právě on střílel góly, které Boleslav nejvíc potřebovala. Petr Kafka (na snímku slaví druhý gól) mířil přesně dvakrát a nedovolil Bílým Tygrům jít do dvoubrankového vedení. “Díky těmhle gólům jsme neztráceli naději,“ vyprávěl mezi kabinami po zápase, v němž Bruslaři nakonec porazili Liberec 7:3. Další domácí utkání je na programu už v neděli, tentokrát s Chomutovem.

Zatímco Liberec zmizel v šatně a nebyl slyšet, Boleslav si dodala ziskem tří bodů sebevědomí. Euforie trvala tak dlouho, že když šli hráči po základním odstrojení poděkovat kotli, v jeho sektoru už nikdo nebyl. “Už tam nejsou,“ neslo se pobaveně do kabiny. A tak šel hrdina úvodních minut rovnou odpovídat na otázky novinářů.

Petr Kafka

Petře, kdy jste cítili, že jste Liberec zlomili?

Spíš bych řekl, že oni nezlomili nás. Po každém gólu jsme se oklepali a skóre jsme otočili. Na Liberci byla vidět trochu frustrace, protože to tam napadalo nám. To byl ten zlomový moment.

Čím to, že jste se oproti minulým zápasům tak rozstříleli?

Těžko říct. Více jsme se tlačili na pokyny trenérů do brány a góly přišly. Obsazovali jsme prostory, do kterých jsme v předchozích zápasech moc nechodili. Kam se puky odráží a kde to bolí. Byli jsme pokaždé tam, kde jsme být měli.

Nevystříleli jste se pro další zápasy?

Musíme hrát pořád stejně a doufat, že porazíme v neděli i Chomutov. To by nás mohlo v tabulce posunout do míst, na kterých chceme být.

Branky jste dávali z přečíslení, jak moc vám to ulehčil soupeř?

Liberec nehrál špatně, já bych spíš řekl, že nám jeho hokej více vyhovuje. My jsme se v 1. lize museli celou sezónu do soupeře tlačit, zatímco teď jsme mohli využít brejky.

Vyhovuje vám tedy rychlejší tempo?

Za sebe musím říct, že stoprocentně. Mně 1. liga v tomto přijde daleko těžší než extraliga, ve které člověk může ujet častěji dva na jednoho. V 1. lize soupeř stojí a čeká, co uděláte. Třeba jako Třebíč. Ta vyčkávala, a pak se hnala do přečíslení ona. Tenhle styl nám prostě sedí víc.

Pomohlo i domácí prostředí?

Určitě, hraje se nám tu výborně. Fanoušci jsou skvělí. Přišla asi největší letošní návštěva a diváci nás hnali potleskem. Ne pouze kotel; celá hala!

Děkujeme za rozhovor.