BK MLADÁ BOLESLAV

Vystoupí Ústečtí ze svého stínu nebo jim Bruslaři zasadí další tvrdou ránu?

10. 11. 2013
Autor: Jitka Čechová, Zdena Bobková
M l. B o l. – Boleslavští hokejisté naplno roztáčí sérii čtyř venkovních utkání, kterou mají v plánu odehrát v pouhých šesti dnech. Ještě před moravskou štací vyrazí podruhé za sebou na sever Čech, kde po sobotním utkání v Mostě tentokrát vyzkouší led v Ústí nad Labem. Tamější Lvi na tom stručně řečeno nejsou vůbec dobře, na druhou stranu je ale třeba pamatovat na fakt, že vzájemné zápasy boleslavských a ústeckých hokejistů nikdy nebyly snadné a dávat jim předem jakékoliv nálepky by se mohlo ukázat být velkou chybou. Utkání odstartuje v pondělí 11. listopadu od 18:00.

Kde ty loňské sněhy jsou…

Poznámka o vlastním stínu není v titulku článku použita náhodou. Ústečtí Lvi totiž momentálně tak trochu jsou sami sobě stínem. Pryč je tým, který válcoval soupeře, pryč je tým, který se vehementně tahal o přední příčky tabulky, ne-li vůbec o tu nejvyšší. Severočeši teď zoufale balancují na jedenáctém až dvanáctém místě (stejný počet 23 bodů má ještě Šumperk) a horší už jsou jen Most a Benátky nad Jizerou. Nutno podotknout, že ne o moc, rozdíl činí tři a čtyři body, a že s oběma celky Severočeši před týdnem hráli a nedopadlo to příliš dobře. Benátečtí brali bod z nájezdů a Most dokonce všechny tři za výhru 5:3!

Příčinu lze hledat v mnoha směrech, v dnešní době ale pravděpodobně víc než kdy jindy platí, že „je třeba za vším hledat peníze“. Není žádným tajemstvím, že severočeský klub má finanční problémy, které minulý týden vyvrcholily odvoláním manažera klubu Jana Kloboučka. Představenstvo své rozhodnutí odůvodnilo údajnými manažerskými pochybeními mající dopad právě na ekonomiku klubu. Sám Klobouček si žádného pochybení není vědom. Ať je to jak chce, už jen skutečnost, že něco takového přijde na přetřes, pro klub a tím pádem ani pro tým samozřejmě není dobrá.

Lvům chybí pohoda, nedaří se ani tahounům

Zatímco loni Jaroslav Roubík směle bojoval o přední příčky kanadského bodování a s boleslavským Nouzou si vesele šlapali na paty, letos nejlepšího ústeckého střelce najdeme až na celkově dvanácté pozici s 11 trefami a 5 asistencemi. I tak je ovšem Roubík mezi Lvy tím jasně nejlepším, 7 gólů má Petr Přeučil, 5 potom Daniel Boháč a Vít Budínský. Deset zápasů odchytal Michael Petrásek s poměrně solidní procentuální úspěšností 93,83. Jen o jedno utkání méně má na kontě Jan Dlouhý. Tahoun loňských let Zdeněk Orct byl v brance jen třikrát.

Kromě zmíněných finančních obtíží jsou tu pochopitelně i obtíže herní. Ústečtí za zápas v průměru vystřelí na branku soupeře jednatřicetkrát, což je třetí nejhorší hodnota v lize. Podobně jsou na tom Severočeši i s přesilovkami, jejichž procentuální úspěšnost činí proti té boleslavské 32,97 jen 13,89. Jedno velké pozitivum ale mezi těmito čísly najdeme, Lvi totiž naopak dovolili soupeři využít přesilovku jen v osmi případech, kdežto Bruslaři hned v patnácti.

První letošní měření sil bylo jasnou záležitostí

Ačkoliv to zpočátku tak nevypadalo, nakonec si ze zápasu s Ústím nad Labem udělali boleslavští hokejisté pěknou střelnici. V první třetině se sice trefil jen Nouza, svěřenci trenérů Výborného a Jelínka to ale se vší parádou rozjeli v prostředním dějství a zastavili až v úvodu toho posledního. Za stavu 6:1 už bylo jasné, že mají Středočeši tři body v kapse, a že jejich velký rival tudíž odjede s prázdnou.

Sestavy z posledního kola:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý – Černý, Smetana, Grin, Sklenička, Brož, Vaněk – Kloz, Roubík, Přeučil – Baránek, Meidl, Boháč – Dostálek, Rod, Tůma – Vávra.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Bohunický, Protivný, Žabka, Souček – Nouza, Výborný, Starý – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Musil – Jiránek, Loskot, Podsedníček.

Statistiky

Zlatopramen Aréna | 11.11.2013 18:00

HC Slovan Ústečtí Lvi 21. kolo BK Mladá Boleslav
11. místo, 23 bodů umístění 1. místo, 48 bodů
50:59 skóre 92:33
5:2 (Benátky n. J.) nejvyšší výhra 7:1 (Litoměřice, Beroun)
1:6 (Mladá Boleslav) nejvyšší prohra 2:5 (Jihlava)
1 utkání bez vstřeleného gólu 1
2 utkání bez inkasovaných gólů 4
13,89 % využití přesilových her 32,97 %
10 góly v přesilových hrách 30
0 góly v oslabeních 7
Jaroslav Roubík 16 bodů (11+5) nejproduktivnější hráč David Výborný 34 bodů (7+27)
Jaroslav Roubík 11 branek nejlepší střelec Tomáš Nouza 15 branek
Zbyněk Sklenička 12 asistencí nejlepší nahrávač David Výborný 27 asistencí
Zbyněk Sklenička +3 nejlepší hráč v +/- Roman Němeček +22
Kamil Černý -1 nejhorší hráč v +/- Petr Kuchta
Jakub Frolík, oba -1
Zbyněk Sklenička 51 minut nejtrestanější hráč Lukáš Bohunický minut
Michael Petrásek 93,83 %
Jan Dlouhý 89,76 %
Zdeněk Orct 89,87 %
úspěšnost brankářů Michal Valent 95,54 %
Roman Will 90,38 %
Michael Petrásek 2,04
Jan Dlouhý 3,64
Zdeněk Orct 3,78
průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Valent 1,36
Roman Will 2,50