BK MLADÁ BOLESLAV

Během šesti dnů čtyři utkání? Žádný problém, jsem zvyklý, říká Jan Starý

12. 11. 2013
Autor: Zdeněk Kamínek ml.
Ú s t í n. L. – Útočník Jan Starý se stal v minulém týdnu novou posilou Mladé Boleslavi, premiéru ve středočeském klubu si odbyl kmenový hráč Pardubic v sobotu v utkání s Mostem. Začátky u Bruslařů každopádně nemá sedmadvacetiletý útočník úplně snadné, v první formaci se musí rozkoukat během série čtyř venkovních zápasů. V Ústí nad Labem si připsal do svých individuálních statistik první asistenci.
Zdroj: hcusti.cz

V duelu Ústeckých Lvů a Mladé Boleslavi uspěli hosté, kteří ve Zlatopramen Areně loupili tři body po výhře 3:1. „Kromě prvních deseti minut, kdy jsme pustili soupeře do vážnějších šancí, jsme podali dobrý výkon v obraně a středním pásmu. V úvodu jsme nechali Slovan až moc střílet, to se nesmí stávat. Naštěstí nás podržel gólman Michal Valent. Byli jsme to ale my, kterým se podařil vstřelit vedoucí gól, následně jsme přidali i druhý. Škoda, že jsme před koncem druhé třetiny inkasovali branku. Ve třetí třetině jsme se dokázali prosadit potřetí a výsledek si pohlídat a pozorně bránit,“ podělil se o své postřehy z utkání bezprostředně po jeho skončení Jan Starý, jenž okomentoval dusno ve Zlatopramen Areně.

„O kauze, která se v Ústí nad Labem děje, nic moc nevím, nesledoval jsem to. Zaslechl jsem, že fanoušci něco pokřikovali, ale nevnímal jsem to. Nevšiml jsem si ani, že se na začátku druhé třetiny vylidnil domácí kotel, tribuny příliš nesleduji. Tyto věci jdou zcela mimo mě, snažím se soustředit na své výkony, abych se zvednul sám,“ komentoval atmosféru v hledišti.

Sedmadvacetiletý bruslař z ofenzivy je kmenovým hráčem Pardubic. V extraligovém mužstvu nedostával tamní rodák a odchovanec tolik prostoru na ledě, a tak v sobotu zažil premiéru v týmu Mladé Boleslavi v utkání s Mostem. V Bruslařském klubu nastupuje Jan Starý na levém křídle elitní útočné formace s Tomášem Nouzou a Davidem Výborným, dres Středočechů oblékl v pondělí podruhé. „Bylo mi sděleno, že jsem v Mladé Boleslavi na hostování do konce sezóny se střídavými starty do Pardubic, kde jsem vypadl ze sestavy a pohyboval se mezi třetí a čtvrtou pětkou. Rozhodnutí vedení musím respektovat, na druhou stranu mám v první lize větší ice-time. Poprvé v této sezóně jsem se dostal na přesilové hry, hraji i oslabení a minut na ledě mám daleko více. Zahraji si více a po herní stránce je to lepší. Když už jsem byl poslán do české druhé nejvyšší soutěže, jsem rád, že je to Mladá Boleslav. Jsem zde spokojený a hodně mile překvapený. Kluci mě vzali v kabině perfektně, přístup od trenérů, kluků v kabině nebo i kustodů, kteří se o nás starají, je skvělý,“ rozpovídal se útočník, jenž zaznamenal v pondělí asistenci na gól Tomáše Nouzy a pro něhož není tuzemská první hokejová liga žádnou neznámou, neboť několik zápasů odehrál v minulosti v mužstvu Jindřichova Hradce a Hradce Králové.

„Byla to asistence neasistence. Bojovali jsme o kotouč a já se snažil hrát směrem dopředu. Sjel mi puk, kterého se ujal David Výborný, jenž ukázkově nalezl Tomáše Nouzu, který perfektně zakončil. Trénovat budu nyní v Mladé Boleslavi, muselo by se stát něco nepředvídatelného, aby si mě Pardubice stáhly. Co se týká první ligy, není to pro mě žádné překvapení vzhledem k tomu, že jsem tuto soutěž tři roky hrál,“ nechal se slyšet Jan Starý, jmenovec Ondřeje Starého ze Salithu Šumperk.

„Ondřej Starý je můj jmenovec, který je shodou okolností také z Pardubic. Nemáme ale mezi sebou žádný příbuzenský vztah,“ objasnil záležitost týkající se shodného příjmení bývalý český reprezentant.

Tým z města automobilů absolvuje v současnosti těžkou sérii duelů, od soboty 9. listopadu do čtvrtka 14. listopadu 2013 hrají svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka čtyři mistrovská klání. Výhodu mají extraligoví hokejisté, kteří jsou na podobné vytížení zvyklí. „Jsem na to zvyklý. Přesunuli jsme si navíc jeden zápas na čtvrtek a budeme hrát dvě utkání ve dvou dnech. Je to náročné, ale mně to nevadí. Zápasy jsou většinou lepší než tréninky, alespoň nevypadneme ze zápasového tempa,“ znělo z úst hráče s dočasnou čtyřicítkou na zádech.