BK MLADÁ BOLESLAV

Leo Gudas: Zápas v Olomouci měl parametry play-off

13. 12. 2007
Autor: Michal Miškovský
O l o m o u c – Středeční utkání na půdě aktuálně třetího týmu tabulky Východ musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jak v základní hrací době, tak ani v prodloužení totiž gól nepadl. “Nejlepšími články svých týmů byli gólmani,“ nechal se slyšet asistent trenéra BK Mladá Boleslav Leo Gudas (na snímku). Nyní přinášíme ohlasy trenérů obou týmů.

“K vidění byl velice krásný hokej. Myslím si, že utkání mělo parametry play-off. Oba týmy si vytvořily mnoho šancí, ale gól nepadl ani jeden. Nejlepšími články svých týmů byli gólmani,“ řekl úvodem Leo Gudas. Poté už jeho slova směřovala ke kritice rozhodčích: “Největší vadu na kráse dnešní hry předvedli tři pánové v pruhovaném. Byla to ostuda ledního hokeje. Ti tři by podle mě neměli pískat ani mladší žáky.“

“A to měli rozhodčí minulý týden školení. Jak vidno, pravděpodobně si z něj neodnesli vůbec nic. Vždyť například dohodu, že třetí hráč zapojující se do šarvátky inkasuje okamžitě trest pět minut plus do konce utkání, vůbec nevyužili a zdálo se, že o ní vůbec nevěděli,“ zlobil se asistent kouče Středočechů.

“Nemá smysl rozebírat rozhodčí. Od začátku, kdy neodpískali faul na Brančíka, bylo jasné, že budou slabým článkem hry. I potyčku z konce úvodní třetiny řešili špatně. Byla to spíš taková přetlačovaná jako ve frontě před obchodem,“ prozradil svůj názor trenér Olomouce Petr Vlk. “Jsme spokojeni se dvěma body. Vždyť jsme porazili velice kvalitní mužstvo, v jehož kádru je mnoho zkušených hráčů. Přestože obě mužstva své šance neproměňovala, diváci museli být i tak spokojeni. Viděli vynikající hokej s výbornými výkony brankářů,“ řekl lodivod domácích.

V úvodních třech sériích samostatných nájezdů nikdo puk za soupeřova gólmana neprotlačil. Proti mladoboleslavskému Růžičkovi se ve čtvrté sérii rozjel stejný hráč, jako v té druhé. “Milan Ministr si na nájezd podruhé věřil a věřili jsme mu i my, neboť již několikrát dokázal, že si v těchto situacích ví rady,“ uzavřel Petr Vlk.