BK MLADÁ BOLESLAV

Musíme si vzít body venku a nebrečet, říká Lukáš Pabiška

28. 3. 2014
Autor: David Bohata
M l. B o l. – Boleslavští hokejisté si proti Kladnu vystříleli střelný prach. V utkání s Olomouci měli k dispozici devět přesilových her, ale ani jednu nevyužili. Navíc se těžko prosazovali přes důraznou obranu soupeře. Jednu ze dvou branek Bruslařů vsítil Lukáš Pabiška (na snímku), který v závěru zápasu snižoval na 2:3 a ještě vznítil naděje na vyrovnání, které však nepřišlo. Jak sám říká: „když to nelepí, tak to prostě nelepí.” A proti Olomouci to nelepilo.

Co bylo v utkání rozhodující?

Druhá třetina, ve které jsme dostali laciné góly. Měli jsme spoustu přesilovek, které jsme neproměnili. V tom byl trochu problém. A hlavně, dostat v pěti takovéhle góly, to se nedá.

Měli jste rovněž spoustu šancí, ale na rozdíl od zápasu s Kladnem jste je nedokázali proměňovat...

Je to tak. Proti Kladnu nám to tam napadalo už v první třetině. S Olomoucí jsme taky měli přesilovky, nehráli jsme špatně, ale zkrátka takový je hokej. Jednou vystřelíte a nedáte, jindy vystřelíte od modré a gólman to nechytí. Když to lepí, tak to lepí. Když to nelepí, tak to prostě nelepí.

Překvapil vás soupeř nasazením brankáře Halásze?

Tak nějak koketovali se soupiskou. Dvakrát nám to dali na stůl obráceně. Jednou Vošvrdu, pak zase Halásze. Já si ale myslím, že ti brankáři jsou na tom stejně a je jedno, kdo jim chytá.

Nebyli jste někdy zoufalí z toho, co všechno vám gólman chytil?

To bych neřekl. Je to o náhodě. On kouká doleva a napravo ho to cinkne do betonu.

Nemáte pocit, že jste trochu znehodnotili první domácí výsledek?

Musíme si teď ty body vzít venku. Poučit se z chyb a jít dál a nebrečet tu nad jedním zápasem.

Nebyla ta výhra nad Kladnem až příliš jednoduchá? Nepoznamenala v tomto směru nějak psychiku hráčů?

Nemyslím si. My se připravujeme na každého soupeře zvlášť. Měli jsme Olomouc na videu, navíc jsme s ní v sezóně čtyřikrát hráli. Loni jsou spolu hráli v lize i v baráži, takže se navzájem známe.

Mohl byste porovnat výkony Kladna a Olomouce?

Kladno sem přijelo, myslelo si, že dá čtyři pět gólů a bude hotovo. Olomouc je úplně jiný soupeř. Když to tak vezmu, Kladno má třeba dvě lajny starších hráčů, kteří rozhodují v přesilovkách. Olomouc hraje takový strojový hokej. Čtvrtá lajna hraje to, co první.

Věřili jste v závěru, že se vám ještě podaří vyrovnat? Měli jste k dispozici přesilovku...

Musíte věřit. To nejde jít na led a nevěřit, jestli dáte gól. Když jsme dali druhou branku a bylo šest minut do konce, řekli jsme si, že tam ještě něco flákneme. Bohužel to brankáře snad pětkrát trefilo, takže to pochytal.

Děkujeme za rozhovor.