BK MLADÁ BOLESLAV

Střelec Radan Lenc: Snažili jsme se hlavně bránit

27. 9. 2014
Autor: David Bohata
M l. B o l. – Radan Lenc (na snímku) platí za střelce s přesnou muškou. Ačkoli přiznává, že se mu poslední dobu střelecky moc nedařilo, sešteloval svá mířidla v pravou chvíli. Trefou do šibenice z levého křídla zvyšoval na 3:0. To bylo vlastně něco navíc, jelikož pokyny před zápasem zněly: hlavně bránit. Přesto jednu branku ve své síti Bruslaři registrovali. „Určitě to mrzí. Mohli jsme to ubránit,” říká Radan.

Radane, viděl jsem vás na tréninku často trefovat horní rohy brány. Bylo i před vaším golem jasné, že takhle vystřelíte?

Jasné to úplně nebylo, i když samozřejmě, že jsem tam mířil. Ale poslední dobou mi tyhle střely brankáři chytali i na tréninku, takže jsem z toho byl už trochu nesvůj.

Jak moc mrzí, že jste nepomohli Davidu Rittichovi k prvnímu extraligovému shutoutu?

Určitě to mrzí. Mohli jsme to ubránit na 3:0. Nějak to tam proskákalo. Abych se přiznal, sám jsem to pořádně neviděl. Bohužel, stalo se.

Bylo těžké oprostit se od vzpomnínek na poslední nepovedený zápas v Plzni?

Museli jsme rychle zapomenout, poučit se z chyb a jít zase do nového zápasu. Snažili jsme se hlavně bránit. Když dáme gól, tak je to jenom bonus. I kdyby to bylo 0:0, protože doma jsme doteď žádný bod neurvali. Tři body jsou krásné.

Nastaly po zmiňovaném zápase s Plzní nějaké výrazné taktické změny?

Hlavně šlo o obranu, protože útok máme celkem dobrý. Dáváme dost gólů, ale taky hodně dostáváme. Dostali jsme nejvíc gólů v lize, takže jsme to dnes museli založit na obraně. Myslím si, že se to povedlo.

V čem jste byli lepší než soupeř?

Asi jsme víc chtěli. Nepouštěli jsme je moc do nějakých šancí jako třeba Plzeň. Nějaké měli, ale to nás David v bráně podržel.

Karlovy Vary byly před sezónou pasovány do role jednoho z outsiderů, projevilo se to nějak?

Já bych je nepovažoval za outsidery. Mají mladý, houževnatý tým. Chodí hodně do soubojů. Hrají co nejjednodušeji směrem na bránu a spoustě týmům to dělá problémy.

Děkujeme za rozhovor.