BK MLADÁ BOLESLAV

Bod po bodíku. I doma to zlomíme, věří Milan Mikulík

17. 10. 2014
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l e s l a v – Bruslaři zápasem proti Liberci ukončili první čtvrtinu soutěže. Jak ji hodnotí Milan Mikulík (na snímku)? „Když se budeme i dále držet ve středu tabulky, bude to super. Důležité je jít zápas od zápasu,“ říká zkušený forvard. V hodnocení utkání s libereckými Tygry vyzdvihl především to, že se Mladoboleslavští dokázali vyburcovat i za nepříznivého stavu a srovnat se soupeřem skóre. Jeho další postřehy a názory si můžete přečíst v následujícím článku.

Milane, jak hodnotíte utkání s Libercem, které jste měli opticky velmi dobře rozehrané, ale nakonec z něj berete pouze bod?

Prohrávali jsme 0:2, to jsme samozřejmě nechtěli. Naštěstí jsme ten zápas zvládli ještě otočit a dokonce jsme vedli 3:2. Jenže poté jsme nešťastným gólem nechali Liberec opět zase srovnat. Co se týče nájezdů, tak ty nám v letošní sezoně zatím vůbec nejdou... Obecně si ale zatím říkám, že musíme sbírat bod po bodíku. Zatím vozíme body zvenku a stále doufáme, že v příštím kole se to konečně zvedne a vezmeme je i doma.

Věřili jste si na výhru i za toho nepříznivého stavu?

Věříme vždycky, takže jsme věřili, i když jsme prohrávali 0:2. Měli jsme výborný pohyb a spoustu šancí. Teď nám to tam moc nepadá, ale kvůli tomu nebudeme klesat na mysli, půjdeme dál. Budeme hrát stejně a čekat, že se k nám to štěstí přikloní a ty zápasy doma budeme vyhrávat.

Milan Mikulík

Jaká byla nálada v týmu, když jste prohrávali 0:2 a jak těžké bylo se vyhecovat k tomu, abyste své šance vrátili zpátky na stůl?

Podle mého názoru tam rozhodla přesilovka 5 na 3, kdy jsme dávali gól, a potom gól Látoše (Martina Látala, pozn. red.) na 2:2. Po trefě jsme začali věřit, že ten zápas zlomíme, že vyhrajeme. Utkání se nám podařilo otočit a je velkou škodou, že se nám jej nepovedlo dovést do vítězného konce. Ale jak říkám – bod po bodíku a bude dobře.

Jak vnímáte vy sám osobně ten fakt, že Boleslav doma body nesbírá, ale vozí je z venkovních kluzišť? Většinou to bývá opačně...

Je to otočený, ale jsme rádi, že sbíráme body venku, protože kdybychom je nesbírali ani tam, tak bychom se pohybovali na spodních příčkách tabulky. Místo toho se držíme kolem toho prostředku, což jsme chtěli. My doufáme každý zápas, že tu domácí smůlu zlomíme, a že doma budeme vyhrávat. Zkrátka, že bude líp.

Čím si podle vás ten neúspěch doma vysvětlujete? Většinou máte tlak, spoustu šancí, ale chybí tomu góly...

Myslím si, že za ty dva roky, co jsme hráli 1. ligu, jsme byli zvyklí, že jsme doma neporazitelní. Ale bohužel extraliga je v tomhle jiná. Ti soupeři sem přijedou, jsou na nás bezvadně připravení a my do nich bušíme. A to se ukázalo i proti Liberci, který se dvěma brejky, které proměnil, dostal do vedení 2:0. My jsme rádi za to, že náš tým je silný, že to i za takového stavu dokážeme otočit. V zápase jsme vedli 3:2. S tím, že to nakonec skončilo na nájezdy, už bohužel nic nenaděláme, tak to je.

Po první čtvrtině soutěže máte na kontě pěkných 18 bodů. Jak hodnotíte prozatímní průběh?

Osmnáct bodů je určitě hezké číslo. Když to budeme držet i další čtvrtinu takhle, tak to bude super. My musíme jít zápas od zápasu. Nekoukáme se na to, jestli na konci bude to či ono.

Co očekávat v nedělním zápase proti Zlínu?

Jak říkám, soupeř sem přijede určitě dobře připraven, navíc je známo, že Zlín velmi dobře brání. My do něj budeme hodně tlačit, budeme hrát dopředu a snažit se dát nějaký gól. Doufám, že ten zadek více zavřeme, abychom neinkasovali a vyhráli za tři body.

Děkujeme za rozhovor.