BK MLADÁ BOLESLAV

Podali jsme parádní týmový výkon, těší Dominika Pacovského

16. 11. 2014
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. – S trochou nadsázky se dá říct, že mladoboleslavští hokejisté mají předčasné Vánoce. V domácím prostředí se jim totiž podařilo zvítězit po předlouhých 51 dnech! K veledůležitým třem bodům přispěl úvodní trefou zápasu Dominik Pacovský (na snímku). Rychlonohý forvard vysvětluje, co Bruslaři museli ve své hře změnit, aby konečně zvítězili. To vše a mnohem více v následujícím rozhovoru!

Dominiku, jak hodnotíte vítězné tažení proti Hradci?

Dominik Pacovský

Zápas proti Hradci hodnotím určitě pozitivně, protože se nám po dlouhé době podařilo doma zvítězit a to hned proti soupeři, jakým je Hradec. Jsme tedy spokojení.

Co pokládáte za rozhodující moment zápasu?

Myslím, že rozhodl až gól na 3:1, protože poté, co Hradec snížil na rozdíl jediného gólu, nás hosté zatlačili a vytvořili si několik šancí, ale nám se podařilo opět odskočit a definitivně rozhodnout o našem vítězství.

Ve ŠKOENERGO Aréně jste prohráli sedmkrát v řadě. Co jste tentokrát změnili?

V tomto zápase jsme podali parádní týmový výkon, všichni jsme do jednoho dřeli, padali jsme do střel, blokovali jsme jejich pokusy a jen takovým způsobem můžeme doma vítězit.

Dá se říct, že jste praktikovali „venkovní“ styl hokeje?

I tak se to dá říct. Nechali jsme soupeře útočit, ale přitom jsme byli minimálně první dvě třetiny jasně lepší. V závěrečné dvacetiminutovce hosté začali více tlačit a my jsme tři body urvali vůlí.

Čím to, že bylo střetnutí – především ve třetí třetině – tak vyhecované?

Hradečtí jsou známí důrazným stylem hry – dohrávají souboje, píchají do soupeřů holí, cloní před brankou a tím se zápas vyhecuje. Naštěstí k závažnějším rozmíškám nedošlo.

Dovolím si menší nadsázku: Nepůjdete domácí výhru po téměř dvou měsících někam oslavit?

Rozhodně ne (úsměv), v pondělí dopoledne nás čeká klasický trénink, nějaké bujaré oslavy nepřipadají v úvahu.

Děkujeme za rozhovor.