BK MLADÁ BOLESLAV

Ještěže zápas nebyl delší, oddechl si střelec Matěj Stříteský

23. 11. 2014
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté i díky brance obránce Matěje Stříteského (na snímku) porazili druhého nováčka nejvyšší soutěže z Olomouce. Bruslaři vedli ještě dvě minuty před koncem 4:0, v samotném závěru však dvakrát inkasovali. „Zaplaťpánbůh, že ten zápas nebyl ještě delší – kdo ví, jak by to nakonec dopadlo,“ spadl kámen ze srdce produktivnímu zadákovi. Kompletní rozhovor čtěte exkluzivně na našem webu.

Matěji, v utkání proti Kohoutům jste se rychle ujali vedení 3:0, v závěru jste si ale nechali vstřelit dvě branky. Jak se vám utkání zpětně hodnotí?

Určitě jsme rádi za tři body, které jsme získali a které jsme potřebovali, protože se hrálo prakticky o šest bodů. My potřebujeme sbírat body především ze zápasů s týmy, které jsou v tabulce okolo nás. Kvůli přísnějšímu posuzování faulů bylo hodně vyloučených, my musíme hlavně zapracovat na přesilovkách, abychom v nich příště dali víc gólů a byli klidnější.

S Olomoucí jste se v minulých dvou sezónách pravidelně střetávali v 1. lize, byla příprava na Moru jiná než na ostatní týmy?

Trenéři nám říkali, že už ani není moc co rozebírat, protože se kluci s Olomoucí potkávali v 1. lize (Matěj Stříteský přišel do Mladé Boleslavi až po jarním postupu do nejvyšší soutěže, pozn. red.) a letos je to stejné. Udělali jsme však standartní rozbor a věděli, že nás čeká bojovný soupeř. Přesně tak to vypadalo i na ledě, vítězství bylo především ubojované.

Jak jste se popasovali s důraznou hrou Hanáků a přísným metrem sudích?

Abych řekl pravdu, tak nám vysoký počet vyloučení hrál do karet. Dá se říct, že se Olomouc „vyfaulovala“ a my jsme se s tím srovnali dobře – máme sice vzrůstově menší mužstvo, ale kluci jsou odolní a brusliví, mohutným bekům hostí to dělalo problémy.

V úvodní dvacetiminutovce jste potrestali většinu faulů Olomouckých, naopak v té druhé jste v početních výhodách vyšli naprázdno. Čím to bylo, že se vám v početních výhodách nejprve dařilo a potom už ne?

Budeme se muset podívat na video a přesilovky si rozebrat. Říct si, co děláme špatně a zapracovat na tom.

V posledních dvou utkáních jste v součtu zaznamenal tři branky, odkud pramení vaše střelecká forma?

Neřekl bych, že jsem ve formě, to určitě ne. Za góly jsem rád, ale radši jsem za tři body, které se nám podařilo získat.

Vyhráli jsme už potřetí v řadě, projevuje se tento fakt na psychice hráčů?

Musíme hrát pořád stejně naší hru a je jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme. Pořád ale musíme hrát naplno, což se nám v závěru nepovedlo, protože jsme dostali dva góly. Zaplaťpánbůh, že ten zápas nebyl ještě delší – kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. Je určitě lepší vyhrávat než prohrávat a když se nám podaří nějaká šňůra, tak je to jedině dobře, protože potřebujeme sbírat bod za bodem.

Děkujeme za rozhovor.