BK MLADÁ BOLESLAV

Udrží si Zlatopramen Aréna neporazitelnost i proti Hradci Králové?

22. 1. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Zdá se to být skoro neuvěřitelné, ale faktem je, že naši hokejisté a současní lídři tabulky západní skupiny ještě ani jednou neprohráli na ledě svého zrekonstruovaného zimního stadiónu. Pokud Boleslavští nějaké body ztráceli na domácí půdě, bylo tomu tak ještě v Benátkách nad Jizerou. Nyní za sebou mají přesně deset vítězných utkání ve Zlatopramen Aréně. Zda se jim podaří bodově správně nakročit do další desítky, to se ukáže v nepochybně velice těžkém utkání proti Hradci Králové se dozvíme tuto středu 23. ledna. Utkání začíná v 17:30.

Před vhozením úvodního buly vedení BK Mladá Boleslav slavnostně předá upomínkový dres Jiřímu Kadlecovi, který se stal ikonou boleslavského hokeje, když odehrál 305 utkání v letech 2001 – 2007 a v současné době působí právě v Hradci Králové. U této příležitosti BK Mladá Boleslav odstartovala na svých internetových stránkách www.bkboleslav.cz aukci originálního dresu Jiřího Kadlece. Výtěžek této charitativní aukce předá vedení BK Mladá Boleslav dětskému domovu Na Celně 2 v Mladé Boleslavi.

Tabulkově třetí Hradec Králové po trošku rozpačitějším startu letošní sezóny na rozdíl třeba od takového Chomutova vbíhá poměrně svižným tempem do závěrečného finiše základní části první ligy. Se svými 78 body sice ztrácí na druhou pozici plných deset bodů, zároveň ho ale ani nikdo nepříjemně netlačí do zad, protože čtvrté Vrchlabí má ztrátu dokonce dvanáctibodovou. Východočeši tak dýchají volně s poměrně jistou vidinou play off a nemůže tak být pochyb o tom, že Boleslav budou chtít víc než potrápit, protože momentálně opravdu nemají co ztratit.

Co se týče kádru našeho nejbližšího soupeře, nemůžeme asi nezmínit odchod Petra Domina, druhého nejproduktivnějšího hráče Hradeckých, do Chomutova. Zaměřme se ale spíše na hráče, kteří mohou Středočechům ve středu pěkně zkomplikovat život. Vůbec nejproduktivnějším členem týmu je Jaroslav Roubík, který má počet gólů i asistencí vyrovnaný – u obou totiž září číslo 15. Jasnou jedničkou mezi tyčemi je Vladislav Koutský. Odehrál už třicet zápasů a jeho statistiky rozhodně nejsou nijak špatné – 93,53 je jeho procentuální úspěšnost a průměrně inkasuje 1,86 gólů za utkání.

Posledním odehraným zápasem se Hradec spíše více či méně protrápil a to paradoxně se soupeřem, proti kterému nepředli nijak oslnivý výkon ani Mladoboleslavští. Zatímco ti ale nakonec vyhráli a to dokonce s nulou pod nápisem domácí, Východočeši takové umění na ledě Mostu nepředvedli. První třetinu sice vyhráli 1:0, nakonec to ale byli oni, kdo odešel poražen ze samostatných nájezdů. Největší podíl na alespoň jednom bodu měli Roubík, který vstřelil dva góly, a Kadlec, který vyrovnal minutu a půl před koncem základních šedesáti minut.

Tým Hradce Králové nastoupil proti Mostu v této sestavě: Dušek (Adamec) - Toužimský, Lesák, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček, Drtina - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Koudelka, Šeda - Kočan, Volráb, Suchý - Jindřich

Hokej v Mladé Boleslavi slavil v sobotu 100 let od svého založení a domácí tým sobě i svým fanouškům nadělil skvělý dárek – vítězství 4:0 nad Vrchlabím, jehož tým nás jako jeden z mála v letošním ročníku porazil. Středočeši skórovali v podobě Mikulíka, Nouzy, Krále a Roda.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Vrchlabí v této sestavě: Růžička – Bauer, Drábek, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Jaroměřský - Rytnauer, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt, Sýkora

Zápasy s Hradcem Králové patřily vždy mezi ty atraktivnější. V prvním letošním střetu jsme Východočechy porazili suverénně 3:0 po střelách Jindry, Nouzy a Ivana. V odloženém prvním kole, které se dohrávalo na ledě Hradeckých, to už bylo o dost těsnější, tam jsme zvítězili po samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl Eiselt. V základní hrací době se za Mladoboleslavské strefil Macháček a Ivan, za hráče v červených dresech potom Fořt a Roubík. V rámci 31. kola se situace opakovala, ovšem s opačným koncem. V nejzazší fázi hry rozhodl o všem Karlíček, dva góly si připsal v klasické hře Koudelka. Z boleslavských řad měl dvakrát šťastnou ruku Eiselt.