BK MLADÁ BOLESLAV

Soupeře jsme aktivitou donutili k chybám, těšilo Tomáše Klimentu

6. 1. 2015
Autor: Daniel Langer
M l. B o l. – Úspěšný reparát po utkání v Hradci Králové složili boleslavští hokejisté v nejkratším možném termínu, když v úterý po podařeném výkonu prohloubili starosti poslední Slavie hned sedmi úspěšnými zásahy a připsali si tak cenné tři body. Jedním z úspěšných střelců byl i Tomáš Klimenta, jenž rozvlnil síť za Svobodou dokonce ve vlastním oslabení. Zopakoval tím stejný kousek z minulého kola, tentokrát mu ale gólovou radost nekalil konečný výsledek, ba právě naopak.

Oproti očekávané líté bitvě sledovaly solidně zaplněné ochozy ŠKOENERGO Arény poměrně jednostraně vedené utkání. Slavie nenašla na úderné zbraně Bruslařů podobně pádnou odpověď a z města automobilů si tak odváží debakl. „Hráli jsme hodně dobře, je to extrém proti tomu, co jsme předvedli v Hradci. Neřeknu vám, čím to je. Proti Slavii jsme byli jasně lepším týmem a výhra je zasloužená. Soupeř chyby udělal, my jsme ho k nim ale museli donutit."

Jak již bylo zmíněno, rychlonohý žolík pro oslabení se v krátkosti vrátil i k nepříjemným vzpomínkám na na předchozí utkání v Hradci, kde pro změnu skončili v roli výrazně smutnějšího celku Mladoboleslavští. „Byla to pro nás facka, ale na druhou stranu si říkám, že je to lepší než prohrát 2:3 gólem v poslední minutě, což se nám už také stalo. Jedeme dál a doufám, že nás to vše nakopne."

V příštím kole čeká Středočechy Olomouc, se kterou si letos připsali plný počet bodů a nastolený trend budou chtít svěřenci trenérů Výborného a Jelínka nadále udržet. Tím spíš, že se hrají pro další vývoj klíčová střetnutí. „Je to tak, leden je hodně důležitý a buď to půjde nahoru, nebo dolů."