BK MLADÁ BOLESLAV

Porazit se dá každý! burcuje před předkolem play-off Lukáš Pabiška

2. 3. 2015
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav si už s předstihem zajistili skvělý postup do předkola play-off, vůbec poprvé v novodobé historii tak nebudou v tuzemské nejvyšší soutěži hrát jen o udržení. Na tom nic nezměnila ani prohra 3:6 v hájemství Tygrů, po němž jsme k mikrofonu pozvali útočníka Lukáše Pabišku (na snímku). S čím Bruslaři půjdou do vyřazovacích bojů?

Utkání na ledě Bílých Tygrů jste prohráli, ale na úspěchu v podobě postupu do předkola play-off to nic nezměnilo. Převažuje smutek z porážky nebo radost z postupu?

Jsme především šťastní, že jsme postoupili do předkola – i na úkor právě Liberce. Je to pro nás velké zadostiučinění, každý nás po postupu do extraligy znovu pasoval do baráže, ale my se tomu vzepřeli a i přes krizi, která nás jednu dobu sužovala, zvládli postoupit. V příštích dvou dnech natrénujeme strategii a ve středu vlítneme na Plzeň.

Lukáš Pabiška

Ve druhé třetině jste se ujali vedení a poté měli k dispozici dlouhou početní výhodu, přesto se z výhry radovali domácí. Hrála určitou roli ztráta motivace?

Chtěli jsme vyhrát, bylo znát, že šlo o derby. Vedli jsme, pak to bylo až příliš vyhrocené. Na druhou stranu jsme čekali, že si na nás domácí budou chtít vybít frustraci a seřezat nás, když na náš úkor nepostoupili a čeká je jen play-out. Po první třetině se emoce uklidnily a začal se hrát hokej, o osudu zápasu nejspíš rozhodly naše neproměněné přesilovky.

Příznivci Bruslařů vytvořili v liberecké Home Credit Areně takřka domácí atmosféru, takže jste chtěli vyhrát i pro ně?

Určitě. Fanoušci nás podporují celý rok a hodně jich přijelo i do Liberce, tak proč si to s nimi nevychutnat? Nevyšlo to, ale děkovačku po zápase jsme vynechat nechtěli. Nebylo by vůči našim příznivcům fér, kdybychom hned po zápase odjeli do kabiny, protože vážili cestu z Mladé Boleslavi a stáli při nás, i když se nedařilo. Krom toho jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že v tom budou podporovat, a že jich spousta dorazí i do Plzně a potom v sobotu u nás doma.

Nyní už nemáte co ztratit, přesto předpokládám, že do toho půjdete naplno…

Doufám, že tým bude šlapat dál, abychom udělali ještě větší skok, nezbývá než bojovat a odevzdat na ledě všechno. Rozhodně máme na čem stavět. Máme dobrý, bruslivý mančaft a hráči Plzně jsou taky jen lidi. Porazit se dají, vždyť naposledy jsme nad nimi doma poměrně vysoko vyhráli (6:3, pozn. red.).

Děkujeme za rozhovor!