BK MLADÁ BOLESLAV

Lukáš Pabiška: Další zápas odmakáme na 150 procent!

8. 3. 2015
Autor: Lukáš Chuchválek
M l. B o l – Ve třetím dějství předkola play-off zaznamenal Lukáš Pabiška (na snímku) v poslední třetině trefu na 3:2 pro celek Bruslařského klubu, jež se ukázala být vítězným gólem. Je si vědom, že Bruslaři drží mečbol, ale zároveň cítí se spoluhráči velkou pokoru, neboť je štěstí vrtkavé. K tomu samozřejmě patří i tvrdá dřina a pozornost vůči tomu, s čím přijde do čtvrtého zápasu Plzeň.

Lukáši, vaše formace odehrála dobrý zápas, který rozhodl váš gól. Co na něj říkáte?

Jsem rád, že jsme ten rozhodující gól dali my a vyhráli jsme. Chtěli jsme navázat na výkony z utkání v Plzni. Dobře jsme se doplňovali a teď ten náš tlak konečně vyústil v gól. Jsem strašně rád, že jsme mančaftu konečně pomohli. Před tím jsme nějaké šance měli také, ale žádný gól jsme nedali. Bylo to tedy na ostatních lajnách, takže jsem rád, že jsme týmu mohli pomoct zrovna tím vítězným gólem.

Od postupu do čtvrtfinále vás už dělí jediná výhra...

K tomu jsme hodně pokorní, protože víme, že uplynul jen jeden zápas jakožto další stupínek, ale ještě rozhodně není vůbec nic hotové! Nyní se chceme připravit na další zápas, ten odmakat a snažit se hrát náš hokej, hrát svoji hru a rvát to na 150 %. Žádná jiná cesta dál nevede.

V Boleslavi jste toho odehrál už dost, ale toto byla domácí premiéra extraligového play-off. Bylo to cítit?

Jsem tu už šestou sezónu a myslím si, že ani ta baráž nebyla nikdy o tom něco cítit. Tehdy se hrálo o život a bylo to právě takové play-off jako teď. Každý zápas v play-off je prostě boj.

Je to pro vás osobně rozdíl? Posledních pět let jste byl v těch zápasech o bytí s týmem ponořený pořád.

Já bych to takhle neřekl. Měli jsme i sezóny, kdy jsme měli začátek dobře nastartovaný, ale jednou přišla ta ztráta bodů, pak zase v listopadu či v prosinci jsme byli nejprve šestí a pak jsme to nedokázali dotáhnout a končilo to baráží. Jsem rád, že po tom, co jsem tady všechno prožil, si s boleslavským týmem mohu zahrát konečně vytoužené extraligové play-off. My všichni chceme za Mladou Boleslav bojovat a udělat nějaký ten úspěch. Kvůli sobě, klubu a hlavně lidem. Ale zároveň zůstáváme pokorní, protože to štěstí je vrtkavé.

Jaká bude Boleslav v následujícím zápase proti Plzni?

Přál bych si, aby byla stejná jako v tomto zápase. Podpořená vynikajícími fanoušky, bojovností a zarputilostí. Doufám, že to bude pokračovat stejně. Všichni kluci makáme a strašně moc chceme uspět.

Plzeň ale nic balit nebude, určitě na příští zápas pozmění taktiku či systém. Jak se na ni připravíte?

Plzeň hrála v sobotním utkání výborně. Strašně dobře, vždyť srovnala na 2:2 ve druhé třetině. Pak rozhodlo štěstí a třetí gól. Nyní jsme ho dali my, ale proti Plzni musíme zůstat pokorní. Jsou tam super hráči, kteří parádně bruslí. S čím Plzeň na čtvrtý zápas vyrukuje, tomu se budeme muset přizpůsobit, bruslit, být důrazní a najít zase nějaký systém, nějakou taktiku, kterou bychom je přehráli. Vím, že takové věci říkám pořád dokola, ale takové to je. To Boleslav zdobilo celou sezónu a hlavně v posledních asi dvanácti zápasech, ze kterých jsme jich mnoho vyhráli. Uvidíme, zda to přinese ovoce i příště.

Děkujeme za rozhovor.