BK MLADÁ BOLESLAV

Porazíme Most i napočtvrté?

8. 2. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Na kontě 110 bodů a dva zápasy navrch mají boleslavští hokejisté k završení celého svého perfektního působení v letošní základní části. Získat mohou ještě šest bodů, tři z nich potom tuto sobotu 9. února na ledě Mostu. Jak dopadne souboj předposledního s prvním tabulky skupiny Západ se sice dozvíme až o pár hodin později, utkání samotné ale začíná už v 17:30. Kdo se na sever Čech nevypraví podpořit svůj tým osobně, může utkání sledovat pomocí on-line přenosu, který bude bezpochyby jako vždy připraven.

HC Most už od play out nemůže nic v letošním ročníku zachránit, ztrácí totiž plných deset bodů na Havlíčkův Brod, který se ještě bude prát o své místo na slunci v předkole play-off. A bohužel pro Baník je tu stále reálná šance dokonce na místo poslední v západní skupině. Osmým Berounským Medvědům totiž chybí jen pět bodů. Ale ať už poslední nebo předposlední, boje o udržení v první lize bude muset Most podstoupit.

Nejproduktivnější dva hráči, kteří mohou Boleslavské pravděpodobně ohrozit nejvíce, jsou Petr Míka (9+11) a Jiří Kudrna (6+13). Nejčastěji stojí mezi tyčemi Martin Volke a Radek Fiala, který má ovšem nyní vyřízené střídavé starty v Mladé Boleslavi. Most opustili těsně před uzávěrkou přestupů Martin Szakál, Jakub Suchánek a útočník Michal Oliverius, který posílil Šumperk. K Baníku se naopak připojil pouze Ondřej Staněk z Havířova.

V rámci 42. kola přivítal Most na svém ledě Chomutov, kterému také po velmi vyrovnaném boji podlehli těsně 3:4. Za Baník skórovali Míka, Antoš a Staněk.

Tým Mostu nastoupil proti Chomutovu v této sestavě: Volke (Melichar) - Martínek, Poživil, Kocek, Prošek, Staněk, Kaltenböck - Plachý, Rindoš, Černý - Postl, Antoš, Gergel - Zaťovič, Míka, Kudrna - Nekvinda, Urban, Metlička – Nedrda

Boleslavští se se základní částí rozloučili s domácím publikem pořádnou kanonádou proti Kadani. Svého soupeře porazili v rámci posledního odehraného zápasu skvělých 8:1! V první třetině otevíral skóre Boháč a poté už pršely na hostujícího gólmana jen další a další střely v mnoha případech končící v síti.

Tým Mladé Boleslavi nastoupil proti Kadani v této sestavě: Chábera – Mazanec, Drábek, Lukáč, Macháček, Výborný, Mocek, Kolafa, Schnabel – Gombár, Král, Kuchejda – Šebesta, Boháč, Rumpel – Fiedler, Rod, Rozsíval – Sýkora, Gajovský, Handlovský

Boleslavští se s Mostem střetli v letošní sezóně již třikrát a pokaždé slavili vítězství. Nejprve vyhráli ještě v Benátkách nad Jizerou 5:2, poté 5:3 na ledě Severočechů a nedávno jsme mohli vidět střet těchto dvou celků ve Zlatopramen Aréně, kdy domácí přehráli svého soupeře 2:0. Pokud Středočeši vyhrají i v tomto případě, bude to jejich třinácté utkání v řadě, ve kterém získají plné tři body.