BK MLADÁ BOLESLAV

Základní části dáme definitivní sbohem ve Vrchlabí

10. 2. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Necelých šest měsíců a 43 zápasů se přehouplo skoro jako nic a hokejisté BK Mladá Boleslav stojí stejně jako ostatních 15 týmů před posledním 44. utkáním. Desítky vyhraných duelů a jen hrstka prohraných, která by se dala spočítat skoro na prstech jedné ruky – taková je bilance naší letošní základní části, jedné z vůbec nejlepších v boleslavské prvoligové historii. Nicméně po zápase s Vrchlabím, které odehrajeme v pondělí 11. února od 18 hodin, bude tato fáze soutěže pryč a poté přijdou úplně jiné boje. Kdo se nechystá jet do Podkrkonoší podpořit svůj tým v utkání o poslední tři body, může utkání sledovat pomocí on-line přenosu. V případě Vrchlabí Vám můžeme také nabídnout další vizuální přenos a to webkameru.

Vrchlabí se v letošní sezóně stalo pravděpodobně jedním z největších překvapení první ligy. Nováček dokázal zaskočit spoustu ostřílených týmů a pomocí ostrých loktů se dostal až na čtvrtou pozici. Stojí tak se 71 body v řadě za Mladou Boleslaví, Chomutovem a Hradcem Králové. Mužstva řadící se dále nemají již s 55 body a méně žádnou šanci. Vrchlabí se tak chystá na čtvrtfinálové boje, kde se rozhodne o jejich případném dalším osudu v play-off.

Statistikám našeho budoucího soupeře vévodí Kamil Tvrdek, kterého se 17 brankami a 18 asistencemi také fanoušci na webové anketě hodnotí jako jednoho z největších tahounů týmu. Hned za ním jsou Rok Pajič (11+16) a Ladislav Gengel (8+18), který v loňské sezóně nějakou dobu oblékal dres také bruslařského klubu.

Vrchlabí pravděpodobně hodně sází na kádr, který již má. Před uzavřením přestupů se totiž nepustilo do žádných velkých transakcí, do svých řad přijalo pouze na hostování gólmana Alexandra Hyláka a libereckého nejproduktivnějšího juniora Libora Bezděka.V Podkrkonoší se také od prosince prezentuje ex-boleslavský Patrik Beck.

V posledním odehraném utkání Vrchlabští jasně přehráli Kadaň a potvrdili tak propastný bodový rozdíl, který tyto dva týmy, byť v tabulce skupiny Zápas sousedí, mezi sebou mají, když zvítězili 6:1. Na gólových hodech se pochopitelně podíleli již výše jmenovaní hráči Tvrdek, Pajič i Gengel doplněni svými spoluhráči Přeučilem, Horčičkou a Volkem.

Tým Vrchlabí nastoupil proti Kadani v této sestavě: Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík - Tvrdek, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Nevyhoštěný, Vantuch, Jech, Kováč, Pajič, Brynecký

Boleslavští zvládli předposlední kolo základní části o něco hůře než Vrchlabí. Menší problémy měli Středočeši s Mostem již na vlastním ledě ve Zlatopramen Aréně, na severu Čech v sobotu to potom bylo ještě o něco horší. Přesto s sebou utkání přineslo několik plusů. Mladoboleslavští se totiž dokázali v poslední třetině zvednout, skóre vyrovnat a zápas dovést až do samostatných nájezdů, ve kterých také zvítězili. O vyrovnání se jednou postaral Handlovský, podruhé Kolafa. V nájezdech rozhodla branka z hole Krále.

Tým BK Mladá Boleslav nastoupil proti Mostu v této sestavě: Šindelář - Drábek, Kolafa, Lukáč, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný - Gombár, Král, Havlíček - Handlovský, Sýkora, Gajovský - Mikulík, Rumpel, Nouza - Fiedler, Rod, Rozsíval

Jak už bylo mnohokrát řečeno, Vrchlabí bylo prvním mužstvem, které nás v letošní sezóně porazilo v základní hrací době 4:1 a to vzdor tomu, že jsme měsíc před tím vyhráli my na jejich ledě 3:0. Výsledek z posledního vzájemného utkání hovoří také pro nás (4:0), Vrchlabí má ale ještě nicméně šanci na vyrovnanou bilanci se středočeským mužstvem a této šance se určitě jen tak nevzdá.