BK MLADÁ BOLESLAV

Naposledy před play-off! Bruslaři se se základní částí rozloučí na Spartě

3. 3. 2016
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. - Vyřazovací boje české nejvyšší hokejové soutěže už klepou na dveře, už za pár dnů vypukne tolik očekávané play-off, do kterého Bruslaři poprvé v historii postoupili přímo (loni si účast museli vybojovat v předkole). Ještě předtím ale partu trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka čeká rozlučka se základní částí, a to atraktivní střetnutí v O2 Areně, tedy domovskému stánku HC Sparty Praha! Úvodní buly bude vhozeno v pátek 4. března od 18:20.

Nejlepší útok v lize, ale v brankovišti až donedávna lapálie. Vyřešil je Američan narozený v Anglii

Boleslav vs Sparta

Nebýt v letošní sezóně suverénního Liberce, svěřenci budoucího reprezentačního trenéra Josefa Jandače by nejspíš celou základní část ovládli, takhle jim ale 107bodový zisk stačí "až" na druhou příčku. Alespoň v něčem je ale hrdý klub první, a to v počtu vstřelených branek - Sparťané se prosadili už 194krát, což dělá průměr téměř čtyř gólů na zápas!

Ještě nedávno byla Pražanům vyčítána slabší defenzíva a především nevyrovnané výkony brankářů, na své Achillově patě ale Hlinka a spol. před play-off také zapracovali. Nejistou situaci mezi třemi tyčemi vyřešil až příchod zkušeného cestovatele Dannyho Taylora, který se do naší stověžaté matky stěhoval z chorvatského Záhřebu. Devětadvacetiletý Američan narozený v anglickém Plymouthu zatím stihl odchytat šest zápasů, z nichž pět bylo vítězných a drží si více než solidní statistiky.

Bruslaři i Pražané už mají vyřazovací boje jisté, Sparta už teď navíc ví, že bude play-off začínat na domácím ledě. To svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka ještě budou o tuto výhodu muset svést tuhý boj, kromě výhry z O2 Areny by totiž potřebovali i zaváhání tabulkových konkurentů Plzně a Hradce. O motivaci tak bude mít tým z města automobilů postaráno, nicméně ani proti "o nic" hrající Spartě to nebude mít vůbec lehké, jelikož rudí jsou ve skvělé formě, drží sérii sedmi výher v řadě a své fanoušky budou chtít určitě naladit na boje o Masarakův pohár.

Zápasy se Spartou stály za to, bude tomu tak i v pátek?

Dva ze tří dosavadních zápasů v této sezóně přinesly parádní podívanou a o drama bylo postaráno až do samotného konce. Poprvé se z výhry 4:3 po nájezdech radovali Bruslaři, odvetu v O2 Areně ale zvládli lépe Pražané, kteří v samotném závěru rozhodli o výhře 4:3. Svěřenci Josefa Jandače následně ovládli i třetí vzájemné utkání, když tehdy poměrně trápící se tým z města automobilů udolali 2:0.

Sestavy z posledního kola

HC Sparta Praha: Taylor – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina, Piskáček – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hlaváč, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Dragoun, Netík.

BK Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl, Trončinský – Jarůšek, Výborný, Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška.

Statistiky

02 Arena | 28.2.2016 18:20

HC Sparta Praha 52. kolo BK Mladá Boleslav
2. místo, 107 bodů umístění 5. místo, 83 bodů
194:128 skóre 148:135
9:3 (Kometa) nejvyšší výhra 5:0 (Pardubice)
1:5 (Olomouc) nejvyšší prohra 0:7 (Třinec)
1 utkání bez vstřeleného gólu 5
5 utkání bez inkasovaných gólů 6
21,60 % využití přesilových her 15,04 %
53 góly v přesilových hrách 37
3 góly v oslabeních 5
Daniel Přibyl, 42 bodů nejproduktivnější hráč Tomáš Urban, 33 bodů
Robert Sabolič, 23 branek nejlepší střelec Tomáš Urban, 17 branek
Daniel Přibyl, 26 asistencí nejlepší nahrávač Marek Trončinský, 25 asistencí
Marek Hrbas, +24 nejlepší hráč v +/- Tomáš Voráček, +26
5 hráčů, +0 nejhorší hráč v +/- Martin Látal, oba -7
Michal Čajkovský, 92 minut nejtrestanější hráč Jiří Kučný, 64 minut
Michal Čajkovský, 166 bodů Radegast index Tomáš Voráček, 259 bodů
Tomáš Pöpperle 91,09 %
Jan Lukáš 91,12 %
Danny Taylor 92,26 %
úspěšnost brankářů David Rittich 91,97 %
Martin Růžička 91,89 %
Tomáš Pöpperle 2,43
Jan Lukáš 2,43
Danny Taylor 2,06
průměr inkasovaných gólů na zápas David Rittich 2,45
Martin Růžička 2,55