BK MLADÁ BOLESLAV

Něco podobného by se příště stát nemělo, podotkl k pěti inkasovaným gólům Leo Gudas

25. 2. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Doslova infarktový zápas byl k vidění v pondělním večeru ve Zlatopramen Aréně. Boleslavští měli duel s Havlíčkovým Brodem dvě třetiny pod kontrolou, po čtyřiceti minutách vedli 4:2 a zdálo se, že si bez výraznějších potíží připíší druhé čtvrtfinálové vítězství, ale opak byl pravdou. Hosté během necelých tří minut vyrovnali, poté dokonce dlouho vedli. “Kvůli zbytečným faulům jsme hráli často v oslabení a soupeř z toho dokázal vytěžit maximum,“ litoval po utkání Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav (na snímku).

Nejvíce vzruchu přinesla situace v čase 59:34. Domácí sáhli ke hře bez gólmana a při závaru před brankou hostí puk poskakoval u brankové čáry. Rozhodčí Šindler celou situaci prodiskutoval s brankovým sudím, poté rozpažil, čímž dal najevo, že se o gól nejednalo, ale vzápětí nařídil trestné střílení, které bylo zdůvodněno úmyslným posunutím brány Borůvkou. “Jsem přesvědčen, že byl natlačen na bránu soupeřovým hráčem,“ uvedl kouč Rebelů Petr Novák.

“Ale víc nebudu komentovat výkon rozhodčího. My jsme podali vynikající výkon a nebudeme “fňukat“,“ dodal lodivod Havlíčkobrodských.

K exekuci nájezdu se postavil Richard Král. “Trenér mi řekl, ať jedu, tak jsem jel,“ vyprávěl zkušený útočník.

S jeho blafákem a následným přesným zakončením pod horní tyčku si hostující gólman neporadil. “Ještě než jsem se rozjel, tak jsem měl zhruba jasno, že udělám tohle,“ líčil kapitán Bruslařského klubu.

Kdyby však Boleslavští nepokazili třetí třetinu, k žádným dramatickým okamžikům vůbec nemuselo dojít. “Najednou jsme se přizpůsobili hře Havlíčkova Brodu, což je pochopitelně nesmysl,“ věděl po utkání rodák z Pardubic.

“Zbytečně jsme inkasovali laciné góly po vlastních chybách. To by se příště stát nemělo,“ doplnil Krále asistent trenéra domácích Leo Gudas.