BK MLADÁ BOLESLAV

Hradec je hratelný a my to víme, říká před play-off Tomáš Hyka

5. 3. 2016
Autor: Vojtěch Balon, Zdena Bobková
P r a h a - Závěrečný zápas základní části Tipsport extraligy sice mladoboleslavští hokejisté nezvládli, na faktu, že si poprvé v historii zajistili přímý postup do čtvrtfinále, to ale už nic nezměnilo. Utkání na Spartě i šance Bruslařů ve vyřazovacích bojích po zápase zhodnotil Tomáš Hyka (na snímku), autor tří kanadských bodů (1+2).

Tomáši, jak se vám páteční zápas hodnotí? Vedli jste už o tři góly, ale nakonec jste prohráli...

Nezvládli jsme to, ve druhé třetině jsme hodně polevili a od toho se výsledek odvíjel. Je to velká škoda, protože jsme vedli 4:1 a kdybychom šli do třetí třetiny třeba za stavu 4:2, tak věřím, že bychom to už dotáhli do vítězného konce.

Co se stalo, že najednou přišel výpadek?

Bylo to hlavně proto, že jsme to nezvládli takticky. Nehráli jsme dozadu tak, jak bychom měli, třetí hráč se nevracel, propadávali jsme a jim tam navíc spadlo úplně všechno.

Vy sám jste jednou rozvlnil síť za Dannym Taylorem, jak se to celé seběhlo?

Dostal jsem parádní nahrávku od Matěje Stříteského a už to bylo jen o tom, jestli to trefím, nebo ne. Poprvé jsem šel do kličky a nevyšlo to, tak jsem už podruhé věděl, že budu střílet, takže jsem rád, že to klaplo.

Před play-off odpočívaly opory Výborný, Klepiš nebo Trončinský, brali jste zápas trochu odpočinkověji?

To ne, chtěli jsme vyhrát a jít do vyřazovacích bojů z co nejlepší pozice. Nevyšlo to, ale i bez těch opor jsme ukázali, že dokážeme hrát s každým. Druhou třetinu jsme nezvládli takticky, ale je to ponaučení pro příště.

Nakonec je z toho šesté místo, které znamená, že ve čtvrtfinále narazíte na Mountfield...

Každý soupeř je nevyzpytatelný a v play-off už si člověk nevybere, ale s Hradcem jsme v základní části měli docela dobrou bilanci, takže se s nimi určitě dá hrát. Play-off je úplně jiný hokej než v základní části, musíme se na ně dobře připravit hlavně takticky a věřím, že Mountfield určitě potrápíme a snad přes něj přejdeme.

Sledoval jste o přestávkách během třetinami výsledky z ostatních stadionů?

Abych řekl pravdu, vůbec jsem to nesledoval a myslím, že ani další kluci ne. Prostě jsme hráli a po zápase jsme zjistili, že máme Hradec. Výhodou je, že je to blíže, než třeba do Olomouce. Hradec je hratelný a my to víme.

Děkujeme za rozhovor.