BK MLADÁ BOLESLAV

Tým z města automobilů jede do Hradce s mečbolem v kapse!

21. 3. 2016
Autor: Vojtěch Balon
M l. B o l. - Vypjatá čtvrtfinálová série mezi Mladou Boleslaví a hradeckým Mountfieldem pokračuje. V úterý 22. března od 17:20 je na programu pátý zápas, v němž mohou svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka rozhodnout o senzačním postupu do semifinále - vedou totiž 3:1 na zápasy!

Do města na řece Jizeře se série stěhovala za vyrovnaného stavu 1:1, ve ŠKOENERGO Aréně ale i s velkou porcí štěstí vítězili pouze domácí Bruslaři - v obou případech totiž svého soka přetlačili až po nájezdech.

Ve třetím duelu se Hradečtí dostali rychle do vedení zásluhou Dietze, druhá třetina ale patřila Bruslařům. Ve čtyřiadvacáté minutě vyrovnal Tomáš Hyka a těsně před sirénou navrátilec do sestavy Martin Látal. Kýhosova parta to ale nezabalila a s blížícím se koncem závěrečné dvacetiminutovky srovnala zásluhou Rudolfa Červeného, který se v sezóně 2012/2013 shodou okolností mihl v zelenobílém mladoboleslavském dresu. Utkání šlo za stavu 2:2 do prodloužení, ani to ale o vítězi nerozhodlo. Veledůležitý bod přisoudil Středočechům ve čtvrté sérii nájezdů jediný úspěšný exekutor Richard Jarůšek.

Také čtvrtý zápas začal bleskovým gólem, už v první minutě rozvlnil síť za Kacetlem novopečený kapitán Mladé Boleslavi Tomáš Klimenta. Bruslaři si postupně vypracovali náskok 3:0, ale během čtrnácti minut o něj zcela přišli. Domácím ještě vrátil vedení Dominik Pacovský, nicméně Frühauf prakticky ihned poté znovu vyrovnal na 4:4. I tentokrát dospěl zápas až do nájezdů, v nichž svou pověstnou bekhendovou kličkou rozhodl Jakub Klepiš.

Úspěšný návrat do sestavy prožil ve čtvrtém duelu vytáhlý Tomáš Urban, který naskočil po dvouzápasovém trestu a Mountfield pomohl popravit hned čtyřmi kanadskými body. "Už v pátek jsem byl s týmem ve třetí třetině na střídačce a snažil jsem se kluky povzbuzovat. Jsem moc rád, že v sobotu už jsem mohl hrát a dotáhnout to spolu s ostatními do vítězného konce," vyprávěl Urban po vítězném čtvrtém klání. "Hradečtí budou pod tlakem, ale mají tam bouřlivou diváckou kulisu. V Hradci se vyhrává hodně těžce. Věřím, že se semkneme, ubojujeme to a vyhrajeme i počtvrté," burcoval před úterním duelem.

Přehled odehraných zápasů:
Hradec - Boleslav 5:2 Hradec - Boleslav 3:4p Boleslav - Hradec 3:2sn Boleslav - Hradec 5:4sn

Královéhradečtí se i v pátém duelu budou muset obejít bez potrestaného Bedřicha Köhlera, jenž nešetrným zákrokem ukončil kariéru teď už bývalému kapitánovi Bruslařů Davidu Výbornému. Pokud zítra Mountfield zvítězí, Köhler bude moci v šestém duelu nastoupit. Tak věřme, že mu to mladoboleslavští hokejisté znemožní a pošlou královéhradeckou partu předčasně na dovolenou!

Úterní duel bude kromě tradičních zdrojů onlajny.com a hokejka.cz k vidění i na obrazovkách ČT Sport, neseďte však doma u televize a vyražte podpořit Bruslaře v boji o semifinále přímo do místa dění!