BK MLADÁ BOLESLAV

Semifinále se stěhuje do Boleslavi! Vrátí Bruslaři úder?

3. 4. 2016
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Semifinálová série mezi Mladou Boleslaví a Bílými Tygry z Liberce se nyní stěhuje právě do města automobilů. Bruslaři tu v pondělí 4. dubna a v úterý 5. dubna přivítají svého jen padesát kilometrů vzdáleného soka. Oba zápasy startují shodně v 17:20 a oba také bude přenášet Česká televize v přímém přenosu. Vy ale určitě neseďte doma a přijďte Bruslaře podpořit přímo do ŠKOENERGO Arény! Vstupenky na stání na oba domácí zápasy jsou ještě k dispozici a do prodeje půjdou přesně hodinu před jejich začátkem. Mladoboleslavští chtějí Libereckým vrátit úder. Pojďme tedy ukázat, kdo je tady doma a předvést papírovému favoritovi, že MY JSME TADY DOMA!

Oba úvodní duely ovládl Liberec, rozhodovaly přesilové hry

Přehled odehraných zápasů série:
Liberec - Boleslav 4:3 Liberec - Boleslav 5:2

První duel byl zpočátku z obou stran vyrovnaný a především opatrný. Žádný z týmů se nechtěl unáhlit a první třetina tak skončila poměrem 0:0. Tu druhou otevřel gólem Richard Jarůšek, ale Tygři stačili do závěru druhé části otočit stav. V závěrečné třetině pak svůj náskok zásluhou především dvojnásobné přesilovky a tlaku navýšili až na 4:1. „Přesvědčili jsme se o tom, že s Libercem dokážeme hrát,“ hodnotil po prvním duelu kapitán Bruslařů Tomáš Klimenta.

Bruslaři chtěli ve druhém utkání navázat na týmový výkon ze závěru utkání kdy zásluhou Klepiše a Pacovského dokázali snížit na 3:4 z jejich pohledu. První třetina druhého duelu se jim ale nevydařila úplně podle jejich představ. "První třetina nám vůbec nevyšla. Byl zázrak, že to bylo 1:1," věděl po utkání obránce Středočechů Marek Trončinský. Liberec ve druhé části přidal ještě další branku a Bruslaři odpovídali právě jeho zásluhou. Liberec ale ve třetí třetině zavelel k mohutnému útoku a na góly Radivojeviče, Bakoše a Krenželoka už Bruslaři odpověď nenašli.

A jaký je podle Trončinského recept na úspěch v domácích duelech? "Hlavně nesmíme hrát v oslabení. Chomutov to taky říkal a taky z nich dostával góly. Navíc, kolikrát jsme v pátek v početních nevýhodách inkasovali, ale rozhodně to není zanedbatelné číslo. Nesmíme být rozlítaní, naopak být soustředění na každou situaci a z minima šancí dát co nejvíc gólů," burcuje před domácími duely tento urostlý bek.

S čím do Boleslavi jede Liberec?

„Nemyslíme si, že bychom to v Boleslavi chtěli ukončit. Soustředíme se pouze na třetí zápas. Každé utkání je opravdu těžké. Půjdeme krok od kroku. Budeme bojovat o třetí vítězství a pak teprve můžeme pomýšlet na čtvrté utkání,“ vidí dvouzápasové pokračování semifinále liberecký Martin Bakoš.

Stejně jako on, i Branko Radivojevič hlásí do třetího a čtvrtého utkání velké odhodlání a nasazení. „Věřím, že to budou vyrovnané zápasy. Na druhou stranu, už jsme tam v sezoně dokázali vyhrát. Tušíme, jak na ně,“ hlásí sebevědomě útočník Tygrů Branko Radivojevič. „Nemyslím si, že by nás dokázali něčím překvapit. Na pondělí a úterý se do Boleslavi těším, určitě tam bude výborná atmosféra,“ prozradila v pátek po utkání opora Severočechů. Domníváme se, že v tom Liberecké rozhodně nezklameme!

„Musím obrovsky poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu do Liberce a hodně nás podporovali v obou duelech. Zároveň musím říct, že u nás v Boleslavi to bude úplně jiné peklo než v Liberci!“ To jsou slova Davida Ritticha a my věříme, že připravíte domácím Bruslařům pořádně bouřlivou atmosféru a že ukážeme Tygrům, jak vypadá naše mladoboleslavské ZELENÉ PEKLO!

Bruslaři chtějí vrátit úder!

Vstupenky na semifinále
Předprodej na třetí a čtvrtou semifinálovou bitvu sice již skončil, ale několik zbylých vstupenek na stání půjde do prodeje na pokladny ŠKOENERGO Arény vždy v den utkání – hodinu před zápasem. Upozorňujeme, že případné rezervace bohužel nejsou možné. Děkujeme za pochopení.

Ve vyrovnané sérii s hradeckým Mountfieldem Bruslaři na domácím ledě ani jednou neprohráli. A o svou domácí neporazitelnost se hodlají porvat i nyní!

“Bude se teď hrát u nás. Musíme být aktivní a ještě víc důrazní,“ burcuje před třetím utkáním Lukáš Pabiška. Jeho slova kvituje i Tomáš Urban: “Je potřeba, abychom po nich hned od začátku šli. Aby se báli, co uděláme. Víme, jak na ně, ale potřebujeme to plnit celých 60 minut.“

„Doma nás poženou naši skvělí fanoušci, doufám, že nám co nejvíc pomohou. Věřím tomu, že když budeme hrát naši hru a nebudeme koukat doprava doleva, tak se sem ještě dvakrát můžeme vrátit,“ burcuje gólman Bruslařů David Rittich.

„Musíme mít pořád aktivitu. Když jsme proti Liberci hráli svůj hokej, fungovalo to. Pak se našly i situace, kdy jejich beci odhazovali puky na zakázaná uvolnění, nebyli si úplně jistí,“ vypočítává slabší místa soupeře Lukáš Pabiška. Dále říká, že recept na Liberecké je boleslavské bruslení a rychlé napadání. „Doma máme o trochu menší hřiště, to by mohlo náš hokej jen podpořit,“ přeje si mladoboleslavský forvard, který jak sám přiznává, i přes léta strávená na severu Čech, se už cítí býti Bruslařem. „Série se přesouvá k nám a my uděláme vše pro to, abychom soupeře potrápili a porazili,“ slibuje odhodlaně.

„Je zkrátka potřeba sebrat všechny síly a doma to dvakrát urvat,“ nevzdává nic dvoumetrový Tomáš Urban. A my věříme, že Bruslaři svá slova splní!

Sestavy z minulého utkání

BK Mladá Boleslav

Rittich – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar – Lenc, Klepiš, Klimenta – Pacovský, Urban, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Látal – Ďurač

Bílí Tygři Liberec

Lašák – Ševc, Šimek, Mojžíš, Derner, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Lakatoš, Valský – Vlach, Jonák, Stránský – Ordoš