BK MLADÁ BOLESLAV

Tomáš Urban: Nesložili jsme zbraně, dali gól a udrželi to!

16. 9. 2016
Autor: Vojtěch Drbohlav, Zdena Bobková
M l. B o l. – Čekalo se, že Zlín přijede takříkajíc „betonovat“. Nic takového se ale nestalo a k vidění tak byla poměrně zajímavá přestřelka, ve které padlo celkem 9 branek. Boleslav nejprve vedla, ale Zlín dokázal srovnat krok až na 4:4 a rozhodnout tak musela poslední třetina. V ní se trefil Tomáš Hyka, který rozhodl o první tříbodové výhře Bruslařů v letošní sezóně. K pozápasovému rozhovoru jsme si pozvali Tomáše Urbana, který zhodnotil utkání proti Zlínu.

„Už jsme cítili poměrně velký tlak. S klukama jsme si k tomu něco řekli a před zápasem jsme si sedli a řekli jsme si, že už to takhle dál nejde,“ popisuje předzápasovou poradu dvoumetrový útočník Mladé Boleslavi. „Jsem rád, že jsme to dotáhli k tříbodovému vítězství. Myslím, že nás to nakopne a když se semkneme a budeme takhle hrát dál, tak budeme úspěšní,“ věří týmové hře Tomáš Urban.

Bruslaře v předešlých utkáních hodně trápí častá oslabení a ve statistikách počtu trestných minut jsou na nelichotivé první příčce. „Nemůžeme hrát dvě třetiny ve třech nebo ve čtyřech. Bere nám to síly, a když chceme v utkání dotahovat, tak už nám ty síly chybí. V utkání proti Zlínu jsme si na to dávali pozor a z naší strany už tolik vyloučených nebylo. Zvládli jsme to,“ hodnotí pozitivně fakt, že v utkání proti Zlínu si Bruslaři vykoledovali „jen“ pět faulů. Zlín ale hned dvě přesilové hry svého soupeře potrestal brankami.

Soupeř v utkání dokázal vyrovnat na 4:4 a rázem se začínalo znovu. „Nesložili jsme zbraně. Říkali jsme si, že jedeme dál a půjdeme do toho na 100%. Dali jsme gól na 5:4 a udrželi jsme to,“ uzavírá spokojeně Urban.

V neděli Bruslaře čeká nepříjemný Litvínov, který je aktuálně na 11.příčce se třemi body. „Nesmíme čekat na to, s čím přijede Litvínov. Musíme hrát naši hru a ne si nechat diktovat to, co budou hrát oni. Když si budeme plnit tu svou roli, kterou máme v týmu, tak budeme úspěšní,“ uzavírá před po pátečním duelu tento sympatický čahoun.