BK MLADÁ BOLESLAV

Ve druhé třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali, přiznal Leo Gudas

11. 3. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Důležitou druhou výhru si připsali v semifinálové sérii proti Kometě Brno boleslavští hokejisté. Středočeši zápas skvěle rozehráli, po první dvacetiminutovce vedli 3:0, o svůj náskok však ve druhé třetině přišli. “Kdybychom v ní nehráli tak, jak jsme bohužel hráli, zápas by vypadal úplně jinak,“ bylo jasné Leo Gudasovi (na snímku), asistentu trenéra BK Mladá Boleslav.

Nepovedenou první část hry zakončili hosté třetím inkasovaným gólem v 18. minutě. “Pak v kabině během přestávky následovala “bouřka“,“ líčil asistent hostujícího kouče Viktor Lukeš.

“Ale za předvedenou hru od druhé třetiny jsme si vyhrát zasloužili,“ dále podotkl. “Jenže to bychom nemohli inkasovat rozhodující branku z “nulové“ šance soupeře.“

Výše zmíněnému čtvrtému gólu domácích předcházelo vyloučení brněnského Moravy za vyhození puku z ledové plochy. “Marian měl puk jasně na hokejce a mohl ho normálně vyhodit. Místo toho však šel na trestnou lavici, takže gól nejde vyčítat jen brankáři,“ připustil Lukeš.

V daleko lepší náladě přišel mezi novináře, koneckonců jako vždy, Leo Gudas. “Je super, že vedeme 2:0 na zápasy,“ prohodil úvodem.

Vzhledem k vývoji první třetiny (3:0) asi málokdo čekal, že po čtyřiceti odehraných minutách bude platit vyrovnaný stav. “Druhá třetina nám trochu “ujela“. Sami jsme si to zkomplikovali,“ potvrdil.

“Konkrétně jsme se dopustili několika nedůsledností, ale o druhé pauze jsme si to s hráči vyříkali a myslím si, že to bylo v poslední třetině vidět,“ potvrdil zlepšený výkon v poslední části hry.

“Ale na druhou stranu je důležité, že se jako tým dokážeme semknout a rozhodnout celý zápas,“ uzavřel Leo Gudas.