BK MLADÁ BOLESLAV

Nedali jsme gól a to je hodně špatné, řekl nespokojeně Leo Gudas

14. 3. 2008
Autor: Michal Pokorný
B r n o - Po dvou dnech volna se semifinálová série přestěhovala do brněnské haly Rondo. Mladá Boleslav s náskokem dvou výher tentokrát svého soupeře nepřehrála a podlehla Brnu 4:0. K zápasu se vyjádřil Leo Gudes a Jakub Šindel, který byl asi nejblíže ke vstřelení mladoboleslavského gólu. Z pohledu Komety zhodnotil utkání Viktor Lukeš a střelec dvou branek, Jiří Zelenka.

Konečně jsme soupeři nedali náskok, pochvaloval si Viktor Lukeš

Jako první přišel do novinářského seskupení asistent trenéra Kýhose, Viktor Lukeš. S dobrou náladou a úsměvem na rtech začal ironicky: „Hodnotí se dobře, konečně nedostanu otázku, proč jsme soupeři dali takový náskok,“ potom se ale jal hodnotit utkání, které před několika minutami skončilo výhrou jeho týmu: „Ale opravdu, konečně jsme jim ho nedali, od první třetiny bylo na klucích vidět, že chtějí. Zaplaťpánbůh, že také pomohli Kamilovi (Jarinovi), aby vychytal nulu, protože to potřeboval po těch dvou zápasech, kde dostal ke konci dva takové nešťastné góly. Dneska ale ukázal, co v něm je,“ pochválil brněnský kouč všechny složky jeho týmu.

Ovšem ani on, ani hráči neoznačili toto utkání za jednoduché. Jak by také mohli, když proti nim stojí suverénní vítěz základní části: „Tak já myslím, že to jednoduchý zápas nebyl. Hráli jsme zodpovědně, zezadu a z šancí, co jsme měli, jsme dali góly,“ byl rád asistent trenéra Komety.

Po poměrně jasném výsledku i obrazu hry určitě vyvstane otázka, jaký to bude mít psychologický dopad na obě mužstva: „Bylo by to pro nás dobré, kdyby to mělo nějaký psychologický dopad na ně, ale zítra se zase začíná za stavu 0:0 a bude to jiný zápas. Naopak u nás to nebude mít nějaký negativní vliv, že by hráči byli uspokojení. Je tady parta, která za něčím jde a chce to dokončit,“ vzkazuje všem a ujišťuje, že i zítra Kometa přistoupí k zápasu se stejným nasazením.

Leo Gudas: Je hodně špatné, že jsme nedali gól

Na druhé straně Leo Gudas nebyl příliš hovorný. Jeho tým nezvládl třetí zápas semifinále poměrně jasným způsobem a určitě nebude jednoduché se z takového zápasu otřepat a jít dál. I asistent trenéra Kaňkovského promluvil o pátečním zápase: „Pozitivní je to pro Brno, protože vyhráli, pro nás je to hodně špatné v tom, že jsme nedali gól,“ řekl jasně a stručně, v čem byl mezi oběma týmy rozdíl.

A jaký měl na utkání vliv první gól Komety? „My jsme Brnu umožnili dát první a pak druhý gól, pak jsme otevřeli hru, ale nedostávali jsme se tolik do šancí a Brno z toho, co mělo, tak šance proměnilo,“ a opět se odkázal na produktivitu, kterou jeho tým v tomto zápase postrádal.

Bude na mladoboleslavských hráčích po takovém výsledku deka? „To si myslím, že ne,“ řekl razantně a odešel zpět do kabiny.

Musíme si odpočinout a stejně se připravit na sobotu, ví Jiří Zelenka

Nejvíce upovídaný ze všech aktérů byl Jiří Zelenka. S Kamilem Jarinou snad největší hvězda zápasu. Jak on sám viděl svoji první šanci, kterou ještě bekhendem do prázdné branky neproměnil? „Já už jsem dostal ten puk od Kelímka (Tomáše Klimta) v poslední moment a moc jsem to neviděl, tak jsem to tam bekhendem odpálil jak nějaký žák, ale měl jsem to tam zasunout. Tohle se sice ale nepovedlo, ale pak tam přišla další šance a z toho už naštěstí gól byl. Hlavní ale je, že jsme to vítězství vydřeli a dotáhli do konce. Teď je stav 2:1, my si musíme odpočinout a připravit se na zítra (sobotu).“

Při druhém gólu stál Zelenka na ose hříště u modré čáry. Pro útočníka poměrně nezvyklá pozice, nicméně ne náhodná: „My máme sehrané nějaké signály, které nás trenér naučil. Tam vlastně chodíme skoro všechna pravá křídla na střelu,“ popisuje svůj druhý gól. Puk od modré prosvištěl za brankovou čáru mezi Šindelářovými betony.

Spolupráci se svými kolegy ve třetím brněnském útoku si také pochvaloval: „S Ivanem i s Tomášem si na ledě vyhovíme, ale dneska to bylo všech pětadvacet nebo kolik lidí, co bylo na ledě. Bylo vidět, že šlapeme a že tady chceme něco dokázat,“ říká odhodlaně.

K průběhu zápasu a jeho výsledku řekl podobná slova, jako trenér Lukeš: „I když to skončilo 4:0, tak to bylo těžké utkání. My jsme i ty dva zápasy v mladé Boleslavi odehráli dobře, akorát se od nás odklonilo štěstí, ale dneska stálo při nás a my doufáme, že bude stát dál. Když budeme hrát tak, jak hrajeme, tak je hodně potrápíme a bude to opravdu vyrovnaná série,“ a věří v zítřejší výhru Brna.

I Jiřího Zelenky jsme se zeptali, zda obecně považuje tento výsledek zápasu jako psychickou výhodu či nevýhodu: „Tady ten mančaft, co tady je, tak jsou tady dost mladí kluci, kteří chtějí něco dokázat v hokeji a to prostě nejde. Zítra do toho půjdeme stejně. To prostě ani nejde, když je tady taková atmosféra od fanoušků,“ jasně dementuje možnost, že by se mohli hráči dostat do euforie a zítřejší zápas podcenili.

Na závěr ještě promluvil o sobě a o tom, jak se cítí v brněnském dresu, poté co se mu na Spartě příliš prostoru nedostávalo: „Já jsem celou sezónu na Spartě seděl na střídačce a jsem rád, že si tady můžu zahrát. Teď už bych měl stejně dovolenou. Naopak, já si tady užívám tu krásnou atmosféru a jsem jedině rád,“ ukončuje s úsměvem a vrací se zpět do kabiny oslavit dílčí úspěch se svými spoluhráči.

Nesmíme zapomenout, že pořád vedeme 2:1, upozorňuje Jakub Šindel

Z boleslavského tábora vyšel se sklopenou hlavou, tiše rozmlouval se svým spoluhráčem Václavem Drábkem, který do utkání nezasáhl. Poté se Jakub Šindel krátce rozhovořil, proč jeho tým nezvládl třetí zápas série alespoň tak, jako ty dva předchozí: „Zápas určitě odlišný byl. Myslím si, že tam rozhodlo to, že Brno dalo první gól, což je dostalo na koně. Tam bych řekl, že jsme měli tři docela dobré šance, a kdyby tam něco padlo, tak se všechno mohlo vyvíjet úplně jinak. Ale napadlo a my jsme se z toho nedokázali už nijak vymanit,“ a pokrčil smutně rameny.

Čtvrtá otázka, znovu hodně podobná odpověď. Ani Jakub Šindel nepřipouští, že by mohl mít právě skončený zápas nějaký větší vliv na psychiku jeho týmu: „Já znám případy, kdy se vyhrálo deset jedna a druhý den se zase prohrálo. Každý zápas je určitě o něčem jiném. Samozřejmě jim asi trochu narostla křídla, což může být výhoda i pro nás, ale hlavně nesmíme zapomenout, že my vedeme 2:1,“ dodává odhodlaně.

Atmosféra zápasu dělá hodně, obzvláště v play off. Mladík se zkušenostmi z extraligové Plzně a Sparty o tom řekl následující: „Zítra to tady budeme muset urvat. Atmosféra určitě pomáhá. V takové situaci se hraje nádherně nám, natož domácím. Fanoušci jsou skvělí a musel jsem sklopit uši, protože tohle není ani v extralize,“ uznal, že brněnští diváci umí vytvořit nejen pro každého hokejistu velice silný a nevídaný zážitek.

Na závěr pověděl, co bylo slyšet po zápase v kabině a k zítřejšku (sobotě) dodal vzkaz plný odhodlání: „Trenéři nám řekli, že zítra musíme zase začít od podlahy, bude to nový zápas a my chceme vyhrát.“

Spousta slov, spousta dojmů. Zítra je ale nový den a všechno může být jinak. Kometa si nepřipouští euforii a dává najevo velké odhodlání. Boleslav také zachovává klidnou hlavu a odkazuje se na vedení v sérii. Který z těchto výroků bude zítra potvrzen? Porazí Brňané svého soka i napodruhé nebo si Boleslav odveze pohodlný náskok 3:1 zpět do domácího prostředí? To vše se dozvíte zítra v hale Rondo. Přijďte včas, zápas začíná už v 17:00! Pro ty, co se nedostanou na stadion, bude samozřejmě připraven online přenos.