BK MLADÁ BOLESLAV

Měli jsme informace, že se úprava ledu po prodloužení neprovádí, uvedl Leo Gudas

25. 3. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav se na první finálovou výhru poměrně hodně načekali. Vždyť samostatné nájezdy, ke kterým úvodní duel proti Chomutovu dospěl, začaly přibližně s desetiminutovým zpožděním. Důvod? Rozhodčí se s trenéry domácích nemohli shodnout, zda-li se má provést po prodloužení úprava ledu. “Jak se pravidla vykládají, to je nesmírně složité,“ podotkl asistent boleslavského trenéra Leo Gudas (na snímku).

“Měli jsme takové informace, že po prodloužení se úprava nedělá,“ sdělil novinářům po utkání Gudas.

Kouč Chomutova Martin Pešout byl však úplně jiného názoru. “Myslím si, že to byl taktický manévr domácích, kteří potřebovali rozcvičit gólmana.“

“Jestli si myslí, že to byl taktický tah, v tom případě to byl asi dobrý taktický tah,“ reagoval s úsměvem na slova Martina Pešouta Leo Gudas. “Trenéři mi jen řekli, ať se rozhýbu a jdu na nájezdy do brány,“ nevěděl nic bližšího gólman Martin Růžička.

“Podívejte, vždyť ti pánové (rozhodčí) ani kolikrát nevědí. Jednou se led upravuje, podruhé ne,“ hovořil otevřeně Leo Gudas.

Celou situaci vyjasnil sportovní ředitel Bruslařského klubu Jaromír Šindel: “Původně jsme od ředitele 1. ligy pana Šampalíka měli informaci, že po prodloužení se ledová plocha neupravuje. Nakonec se však ukázalo, že byla správně provedena.“

“Myslel jsem si, že při úpravě ledové plochy po základní hrací době se led po prodloužení už neupravuje a naopak. Těch pravidel je však hodně, což rozhodčí částečně omlouvá,“ přidal názor také Jakub Šindel, útočník Mladoboleslavských.