BK MLADÁ BOLESLAV

Tomáš Nouza: Hattrick je hezká věc, ale vítězství je ještě hezčí a hlavně důležitější

30. 3. 2008
Autor: Jitka Čechová
C h o m u t o v – Boleslavský útočník s číslem 55 na zádech se ve finálových zápasech opravdu vyznamenává. Tomáš Nouza proměnil v prvním utkání samostatný nájezd, ve druhém sice přímo nebodoval, připsal si ale několik závratných šancí, a ve třetím zazářil hattrickem, čímž podržel svůj tým nad vodou. „Za ty tři góly jsem rád, v konečném znění je ale jedno, kdo je dal. Důležitá je výhra,“ říká přesvědčeně.

Stejně jako u ostatních dotázaných, ať už se jednalo o hráče či trenéry, jsme nemohli opomenout základní otázku. A ta pochopitelně zní ve smyslu, jak se zápas jevil Tomáši Nouzovi. „Myslím, že to bylo hodně těžké utkání. Na začátku jsme k tomu nepřistoupili moc dobře, Chomutov hrál aktivně a my jsme se s tím jen těžko srovnávali,“ přiznává bez debat. „V půlce zápasu se to snad trošku zlomilo, soupeř nám dal nějaké přesilovky, přišel kontaktní gól. A potom už jsme prostě chtěli víc než Chomutov a skončilo to dobře,“ říká s úsměvem.

Pětadvacetiletý útočník si do svých statistik zapíše první dvě boleslavské branky třetího finálového utkání, které držely převážnou část zápasu Středočechy ve hře. Nejdůležitější gól ale vyslal Nouza do sítě domácích v předposlední minutě utkání a poslal tak svůj tým do prodloužení. „Je moc hezké, že jsem dal hattrick, ale já si myslím, že je úplně jedno, kdo ty góly dá. Hlavně že jsme vyhráli!“

S otázkou, zda Chomutovští nepůsobili v prodloužení o něco aktivněji, Tomáš Nouza příliš nesouhlasil. „Podle mě je už prodloužení o velké náhodě, ty síly se přelévají. O nájezdech ani nemluvím, ty jsou vždycky vyloženě loterie. Chtěli jsme to sice rozhodnout dřív, ale máme v kabině silné hráče, kteří mají s penaltami zkušenosti. A zvládli jsme to,“ dodává spokojeně.

A co kabinou zaznívalo před závěrečnou dvacetiminutovkou? „Před třetí třetinou jsme si řekli, že se budeme snažit to dotáhnout. A že pokud to dotáhneme, tak prostě vyhrajeme!“