BK MLADÁ BOLESLAV

Velká vzpruha, říká o gólu ze druhé minuty Tomáš Sýkora

13. 4. 2008
Autor: Michal Miškovský
Ústí n. L. – “Vyříkáme si některé věci a v neděli to bude vidět.“ Pamatujete si? Přesně to uváděl po páteční prohře Leo Gudas. A skutečně tomu tak bylo. Do druhého barážového duelu jakoby nastoupil úplně jiný tým. I výsledek byl jiný. “První zápas nás strašně poučil. V poklidu jsme si u videa vyříkali chyby a podruhé jsme už byli lepší,“ říkal spokojeně Tomáš Sýkora.

Právě devětadvacetiletý útočník ve druhé minutě otevřel skóre nedělního duelu. “Puk se ke mně odrazil a já vlastně neměl jinou možnost, než vystřelit,“ popisoval s úsměvem na tváři svoji branku.

O důležitosti jeho trefy není třeba hovořit. “Strašně nám ten brzký gól pomohl. Do dalšího průběhu utkání to byla velká vzpruha,“ přiznal Sýkora.

Na výhře a vyrovnání stavu barážové série má pochopitelně svůj podíl celý tým. Se Sýkorou však hodně vyčníval také gólman Martin Růžička, jenž za svá záda nepustil jediný puk.

Nasazení pardubického odchovance do zápasu velkým překvapením nebylo. Trenéři Bruslařského klubu totiž brankáře poměrně pravidelně střídají. “O tom, že budu chytat ve druhém utkání, jsem se dozvěděl v sobotu po tréninku,“ prozradil Růžička.

“Samozřejmě jsem chtěl odvést co nejlepší výkon. Za vychytanou nulu jsem rád,“ dodal.

Kdo bude chytat v úterním klání, to je prozatím rébus. "To teď nechtějte vědět. Sami to ještě musíme zvážit," nechal Leo Gudas otázku gólmana pro třetí zápas zcela otevřenou.