BK MLADÁ BOLESLAV

Góly na začátcích třetin nám nahrály, vidí základ úspěchu Leo Gudas

15. 4. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Ve druhém zápase v řadě mladoboleslavští hokejisté jednoznačně porazili Ústí nad Labem. A znovu aniž by inkasovali gól! Po nedělní výhře 3:0 na severu Čech tentokrát svěřenci Petra Kaňkovského a Leo Gudase (na snímku) porazili barážového soupeře 4:0. “Až na pár výjimek v první třetině jsme Ústí opět k ničemu nepustili,“ řekl spokojeně asistent hlavního kouče domácích.

Jak potvrdil Leo Gudas, důležitý byl vstup do zápasu. Mladoboleslavští se ujali vedení už po 65 vteřinách. “Stejně jako v minulém utkáním nám ten rychlý gól nahrál. Navíc jsme něco podobného zopakovali i v úvodu druhé třetiny,“ připomněl druhou trefu Mikulíka z 23. minuty.

Mezi góly Mikulíka ze začátku prvních dvou třetin se vklínila branka Richarda Krále. Kapitán Bruslařského klubu proměnil nařízené trestné střílení střelou mezi Přikrylovy betony. “Ríša to provedl skvěle,“ chválil Leo Gudas.

Střelecká impotence Ústeckých Lvů už trvá 132 minut. Zásadní podíl na tom má gólman Martin Růžička, jenž v předešlých dvou utkáních udržel nulu. Místy přiváděl ústecké dobyvatele mladoboleslavské brány až k zoufalství. “Jeho výkon byl výborný. Ale Martinovi k tomu pomohli i spoluhráči,“ zmínil Leo Gudas perfektní defenzivní práci svých svěřenců.

Ani z nejvyloženějších šancí nedokážeme dát gól, uvědomuje si Vladimír Evan

Ústecké plány znovu zhatila brzy inkasovaná branka. “Od toho se odvíjela další hra,“ soudil asistent hlavního trenéra Severočechů Vladimír Evan. “Ale v první třetině jsme hráli slušně. Možná jsme v ní i více šancí, jenže jsme prohrávali 0:2,“ vzápětí dodal.

Za zlomový bod pak Vladimír Evan považoval třetí gól domácích. “Od té chvíle Boleslav kontrolovala výsledek, hrála velice dobře v obraně a my jsme si opět prakticky nevytvořili žádnou šanci.“

Kromě dvou proher je pro Slovan alarmující také střelecká nemohoucnost. Vždyť za Ústecké se trefili v baráži jen Krajči (hattrick v prvním utkání) a Hovorka, jenž v úvodním klání už za rozhodnutého stavu završil skóre na 4:0. “Není to tak, že by hráči nechtěli dávat góly. Nacházíme se však v křeči. Ani z nejvyloženějších nedáváme góly, navíc proti nám stojí brankář Růžička. Ten ve třetím duelu jen potvrdil vynikající výkon, který podal už v předešlém utkání,“ řekl Evan na adresu gólmana, jenž ve středočeském klubu hostuje z Pardubic.

“Opět musíme Boleslavským pogratulovat k zaslouženému vítězství,“ řekl závěrem Vladimír Evan.