BK MLADÁ BOLESLAV

Leo Gudas: Ukázala se síla kolektivu!

17. 4. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. - Hodně důležitá! Především to lze soudit o výhře boleslavských hokejistů ve čtvrtém barážovém utkání. Čtvrtečním vítězstvím 4:3 v prodloužení nad Ústím už totiž Středočeši vedou v boji o extraligu 3:1 na zápasy. Cesta za dvěma mečboly však byla hodně trnitá. Boleslav se sice dostala do vedení 2:0, šest minut před koncem základní hrací doby však prohrávala 2:3 a s vítězem první ligy to nevypadalo dobře. Boleslavští ale stihli vyrovnat a v prodloužení rozhodli.

“Několik podobných utkání jsme doma už takhle odehráli. Znovu se jen potvrdila síla kolektivu. Kluci si věří,“ řekl Leo Gudas, asistent hlavního kouče Bruslařského klubu.

Zápas začal pro jeho svěřence skvěle. V osmé minutě otevřel gólový účet Eiselt, v úvodu druhé třetiny pak zvýšil Drábek. “V první třetině jsme byli lepší,“ potvrdil Leo Gudas. Podobný názor měl i Vladimír Evan, asistent trenéra Ústí: “Zase se nám nepovedl začátek. V úvodní třetině jsme mohli děkovat Jirkovi Zikmundovi (brankáři – pozn. red.), že jsme prohrávali “jen“ 0:2. Vždyť Boleslav nás přestřílela 16:3 a vytvořila si vyložené šance.“

Do té doby jednoznačný zápas se začal proměňovat v drama od 28. minuty, kdy hosté snížili. “Ten gól na 1:2 nás nastartoval. Hodně jsme se zvedli, dostávali jsme se ke gólovým příležitostem. Zápas se hrál ve velkém nasazení od obou týmů. Baráž se poprvé hrála tak, jak se hrát má. Konečně se jiskřilo a naši hráči trochu přidali,“ vyprávěl Vladimír Evan.

“Díky našim chybám jsme soupeři dokonce dovolili dostat se do vedení,“ připomněl Leo Gudas obrat Ústeckých, kteří ve třetí třetině po gólech Hovorky a Šagáta vedli 3:2.

Jenže další zvrat ve výsledku, tentokrát už ten rozhodující, obstarali Boleslavští. Pět minut před koncem třetího dějství vyrovnal Bauer, v nastavení trefil třetí výhru nad Ústím Gombár.

“Závěr prodloužení jsme nezvládli. Už předtím jsme hráli přesilovku 4 na 3 a nemůžeme se vymlouvat, jestli byl před čtvrtým gólem případně faul,“ podotkl Vladimír Evan.

Co měl Votrubův asistent konkrétně na mysli? Než se Boleslavští dostali v 69. minutě do přečíslení, z něhož vytěžili rozhodující branku, padl kapitán Slovanu Václav Novák k ledu. Jestli se jednalo o faul, není úplně jasné.

Jasné je však to, že Mladoboleslavští už v sobotu mohou slavit postup do extraligy. Poslední krok je ale většinou ze všech nejtěžší!