BK MLADÁ BOLESLAV

V sobotu o extraligu!

18. 4. 2008
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Oslavy výročí 100 let založení klubu, triumf v první lize. Už tak hodně povedená sezona pro Mladou Boleslav. Touto slávou ale Středočeši v tomto ročníku skončit nemusí. Největšího úspěchu totiž Bruslařský klub může teprve docílit, už v sobotu. Svěřence Petra Kaňkovského dělí od postupu do extraligy jediný vyhraný zápas. Koho porazit? Počtvrté v řadě Ústecké Lvy. Pátý barážový duel startuje v ústecké Zlatopramen Aréně v 17:30.

Že to však nebude nic lehkého, je již předem jasné. Boj o extraligovou příslušnost Severočeši i za nepříznivého stavu série 1:3 na zápasy nevzdají. Tím spíš, že budou mít výhodu domácího prostředí. “Čtvrtou výhrou jsme se sice hodně přiblížili postupu, ale ten poslední krok je většinou nejtěžší. My se o to samozřejmě porveme už u soupeře,“ slíbil kapitán Richard Král.

Recept na úspěch? “Do utkání vstoupíme stejně jako v minulých zápasech proti Ústí – ze zajištěné obrany a musíme se vyvarovat zbytečných faulů. To se nám třeba v závěru posledního duelu moc nedařilo,“ přiznal Král.

Ústečtí si konec neúspěšné sezony nepřipouští. “Doma určitě neprohrajeme,“ prohlásil Marek Hovorka, dvougólový střelec Slovanu ze čtvrtého utkání.

“Boleslav má výborný tým. Navíc je alarmující, když mi hráč typu Václava Nováka (zkušený kapitán Ústí – pozn. red.) řekne, že po čtyřech zápasech nemá formu. Baráž vyhrávají zkušení hráči, osobnosti. Každopádně nedáme kůži zadarmo. Sérii chceme vrátit do Boleslavi,“ řekl David Šaffer, generální manažer Ústí.

Páté klání začne na severu Čech v sobotu v 17:30. V případě vítězství mohou Mladoboleslavští začít slavit postup do nejvyšší soutěže. Úplný vrchol sezony si rozhodně nenechte ujít!

Jsme jeden tým, spolu to dokážeme!