BK MLADÁ BOLESLAV

Stálo to strašných sil, ale díky tomu pocitu štěstí o tom už ani nevíme, směje se Richard Král

20. 4. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. - Jeden velký mladoboleslavský sen se stal skutečností! Středočeši po nevydařeném prvním barážovém utkání dokázali vyhrát hned čtyřikrát za sebou a všechno tak strhnout na svou stranu - v konečném znění včetně extraligové příslušnosti! Richard Král (na snímku), boleslavský kapitán a důležitá postava středočeského hokeje, zářil naprostou spokojeností: "Je to totální euforie!"

Konečný stav barážové série zní 4:1 pro Mladou Boleslav a Středočeši si tak minimálně příští sezonu zahrají v nejvyšší české hokejové soutěži. "Ty pocity jsou naprosto nádherné!" směje se Richard Král. "Ta únava, kterou už jsme pociťovali, úplně opadla, je to totální euforie. Dneska tu bylo strašně moc fanoušků, byla to velká podpora a pomohlo nám také vedení Ústí, které udělalo to, co udělalo," naráží na poslání hned sedmi klíčových hráčů Lvů na předčasnou dovolenou.

"Podle mě to byl naprosto nesmyslný krok, kterým si tak Ústečtí sami nad sebou vynesli rozsudek," pokračuje ve svých úvahách. "Ale samozřejmě zápas se nevyhraje sám, takže rozhodla také naše dobrá a soustředěná hrá," pochvaluje si boleslavský kapitán. "Skoro stoprocentně jsme využívali chyb soupeře, dobré byly ty rychlé brejky," dodává spokojeně.

Boleslavští měli za stavu 3:1 na zápasy výhodu hned dvou mečbolů, takže pokud by to nevyšlo na severočeském ledě, měli šanci uspět doma. "Jeli jsme do Ústí s tím, že to uzavřeme tam," přiznává Král. "Domů jsme se už vracet nechtěli."

Richard Král za sebou má ve svých sedmatřiceti letech už spoustu větších či menších hokejových úspěchů. "Postup do první ligy je úžasný, rozhodně to řadím mezi své největší úspěchy," říká rozzářeně. "Extraligu jsem ještě nikdy nevybojoval, ale stavím to na úroveň dvou extraligových finále, která jsem odehrál. Ale poprvé jsem to s týmem opravdu dotáhl až do konce, takže jsem strašně rád a šťastný."

Mladoboleslavský kapitán zažil už loňskou třeskavou atmosféru v boji o extraligu, kdy ale Středočeši vypadli už semifinále a to právě s Ústím nad Labem. A v čem byl podle Richarda Krále rozdíl? "Největší podíl na tom všem má tým jako celek," okamžitě odpovídá. "Oproti loňské sezoně ty změny byly minimální, sehráli jsme se, stal se z nás jeden," popisuje, čím vším si mančaft musel projít. "Před rokem byl tým sestavován prakticky až v play-off a strašně narychlo. Letos jsme do toho šli každý s určitým úkolem, na určité pozici."

Převážnou část základní části odchytal brankář Filip Šindelář, v barážové sérii potom dostal příležitost Martin Růžička. "Oba dva gólmani byli celou sezonu skvělí, dokázali nás podržet," chválí oba své kolegy Richard Král. "Ať tam šel jeden nebo druhý, bylo to výborné, takže co se týče brankářů, neměl jsem ani ty nejmenší obavy."

Na každého někdy v životě přijde okamžik, kdy je všechno zatraceně těžké a kdy má obavy, zda něco zvládne. A to platí i v ledním hokeji. "V tom sedmém zápase s Brnem, tam to bylo buď hop nebo trop," přiznává Richard Král, že i na něj jednou padly chmurné myšlenky. "Jak už jsem ale říkal, podle mého názoru se pro nás po tomto utkání rozhodlo," doplňuje svou odpověď. "Věřili jsme, že horší už to být nemůže, že jsme tak nějak překonali sami sebe, a že už to půjde."

Sečteno, podtrženo - Mladá Boleslav odehrála rovných 20 utkání, do kterých musela jít opravdu naplno, protože šlo o všechno. Počínaje Havlíčkovým Brodem a Ústím konče, Středočeši ze sebe vydávali naprosté maximum, aby na konci mohli slavit toto velké vítězství. "Stálo to strašných sil," přiznává boleslavský kapitán, nicméně s úsměvem na rtech. "Myslím, že na ten odpočinek se už těšíme všichni!"