BK MLADÁ BOLESLAV

Před druhou reprezentační pauzou změří Boleslav síly se Zlínem

7. 12. 2019
Autor: Vojtěch Tůma

M l . B o l . - Páteční derby proti Kladnu se mladoboleslavským hokejistům nevydařilo herně ani výsledkově. Svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery se zmohli jen na devatenáct střeleckých pokusů, z nichž se ujala pouze rána Michala Vondrky z konce první třetiny. Naopak Rytíři překonali brankáře Krošelje třikrát a po zásluze zvítězili. Dvě utkání se soupeři ze spodních pater tabulky tak Středočeši nezvládli, v neděli 8. prosince se pokusí zabrat proti aktuálně jedenáctému Zlínu, který se po katastrofálním začátku sezony vyhrabal z nejhoršího. Bruslaři budou chtít Beranům oplatit říjnovou porážku 0:4, na níž se jednou trefou podílel i slovinský útočník Žiga Jeglič, tentokráte stojící na opačné straně barikády. Úvodní vhazování padne v 16:00.

Zlínu se z marodky vrátili důležití hráči

Z úvodních deseti utkání nového ročníku vyhráli ševci pouze dvě, což mělo za následek změnu na trenérském postu, kde Antonína Stavjaňu nahradil Robert Svoboda. Pod jeho taktovkou se zlínští hokejisté zvedli a odpoutali ode dna extraligové tabulky, když ze čtrnácti kol vydolovali solidních osmadvacet bodů. Úspěšněji si Berani počínají na venkovních kluzištích, před vlastními fanoušky jsou, co se počtu získaných bodů týče, nejhorším týmem z celé soutěže. Kromě Mladé Boleslavi odjeli ze Stadionu Luďka Čajky s prázdnou pouze hokejisté Pardubic, brněnské Komety a Litvínova. Na konci listopadu se žluto-modří nadechli k sérii tří zápasů bez porážky, v posledním měsíci roku 2019 naopak ještě nevyhráli. Bod za prohru v prodloužení s pražskou Spartou se určitě počítá, páteční domácí porážka 0:4 se ševcům kousala daleko hůře.

„Celé to bylo zlé, od každého. Nedali jsme si dvě přihrávky po sobě. Jediné, co s tím teď můžeme udělat, je, že na to zapomeneme," nešetřil v rozhovoru pro iSport.cz sebe ani své kolegy zkušený útočník Bedřich Köhler. Od té doby, co se Bruslaři se svým nedělním soupeřem utkali posledně, nepřivedl Zlín žádnou novou tvář. Naopak se rozloučil s Žigou Jegličem, v klubu nepokračuje ani švédský útočník Rickard Palmberg, před začátkem sezony opěvovaný nákup, který si momentálně hledá nové angažmá. Smlouvu do konce sezony si naopak díky svým výkonům vysloužil Valentin Claireaux. „Je to pracovitý útočník, který se nebojí kotouče, kvalitní na vhazování, silný v osobních soubojích a především výborný kluk do party. Dokáže se prosadit v přesilových hrách a jsem přesvědčen, že nám v sezoně hodně pomůže,“ prohlásil na adresu francouzského reprezentanta generální manažer Martin Hosták.

Po překonání zdravotních obtíží se do sestavy Beranů vrátili tři hráči - útočníci Zdeněk Okál s Tomášem Fořtem, jenž v minulém ročníku zapsal solidních šestatřicet bodů, a Libor Kašík. Nic nedělat bylo úplně to nejhorší, co mě mohlo potkat, ale poslechl jsem a časem jsem mohl začít zase trénovat. Myslím si, že jsem se zase vrátil do kondice a teď se cítím skvěle," nechala se slyšet brankářská jednička ševců, která byla kvůli zranění kolenních vazů mimo hru více než dva měsíce. Velkou smůlu naopak měl Tomáš Žižka. Zlínský kapitán se nejprve zranil během utkání s Olomoucí, načež se na extraligových kluzištích neobjevil téměř měsíc. Zpět do akce naskočil proti Litvínovu, jenže při blokování jedné ze soupeřových střel inkasoval tvrdou ránu pukem do oblasti ledvin. Kdy bude moct jeden z lídrů kabiny PSG opět naskočit, zůstává nejasné.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – Klepiš, Jeglič, Šťastný – Vondrka (C), Zbořil, Skalický – Stránský, Zohorna, Lunter – Kousal, Najman, Cienciala

PSG Berani Zlín: Kašík - Nosek (A), Novotný, Buchta, Freibergs, Ferenc, Gazda, Hamrlík - Claireaux, Fořt, Köhler (A) - Ondráček, Fryšara, Kubiš (C) - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Sedláček, Dufek

Statistiky

ŠKOENERGO Aréna | 8. 12. 2019 16:00

BK Mladá Boleslav 26. kolo PSG Berani Zlín
4. místo, 47 bodů umístění 11. místo, 28 bodů
77:59 skóre 67:79
7:3 (Vítkovice) nejvyšší výhra 7:0 (Brno)
0:4 (Zlín) nejvyšší prohra 1:6 (Sparta)
4 utkání bez vstřeleného gólu 2
3 utkání bez inkasovaných gólů 3
14,61 %využití přesilových her15,09 %
13 góly v přesilových hrách 16
88,66 % ubráněná oslabení 84,62 %
3 góly v oslabeních 3
Pavol Skalický, 24 bodů nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek, 17 bodů
Pavol Skalický, 11 branek nejlepší střelec Bedřich Köhler,
Jakub Šlahař, oba 6 branek
Pavol Skalický, 13 asistencí nejlepší nahrávač Antonín Honejsek, 12 asistencí
Pavol Skalický, +18 nejlepší hráč v +/- Jakub Herman, +7
Oscar Flynn, -3 nejhorší hráč v +/- Jiří Ondráček,
Pavel Kubiš, oba -13
Martin Ševc, 32 minut nejtrestanější hráč Bedřich Köhler, 51 minut
Pavol Skalický, 65 bodů Radegast index Jakub Ferenc, 93 bodů
Jan Růžička 95,73 %
Gašper Krošelj 93 %
Radek Haas 88,73 %
úspěšnost brankářů Daniel Huf 90,83 %
Marek Čiliak 90,20 %
Libor Kašík 90,05 %
Jan Růžička 1,35
Gašper Krošelj 2,00
Radek Haas 4,17
průměr inkasovaných gólů na zápas Daniel Huf 2,73
Marek Čiliak 2,91
Libor Kašík 3,00