BK MLADÁ BOLESLAV

Poslední čtvrtinu základní části odstartují Bruslaři v Pardubicích

25. 1. 2020
Autor: Vojtěch Tůma

M l . B o l . - Ani třetí utkání se Zlínem v této sezoně neskončilo pro mladoboleslavské hokejisty vítězně. I tentokráte hovoří výsledek jasně ve prospěch Beranů, kteří uspěli poměrem 4:1. Středočeši opět nastoupili v okleštěné sestavě, vzhledem k nemoci některých hráčů si extraligový debut odkroutil teprve šestnáctiletý útočník Gabriel Szturc. Situace v tabulce je i nadále zamotaná, Bruslaři zůstávají na pátém místě a před sebou mají už jen posledních třináct kol základní části. V neděli 26. ledna se svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery představí na ledě posledních Pardubic, které porazili už sedmkrát v řadě a naposledy s nimi prohráli přesně před dvěma roky. Úvodní vhazování padne v 15:00.

Dynamo dělá pro záchranu vše možné

V Pardubicích už několik týdnů bijí na poplach, po třech čtvrtinách základní části jsou totiž stále na posledním místě extraligové tabulky. Bodově už se Východočeši sice dotáhli na třináctý Litvínov (oba celky mají devětatřicet bodů, pozn. red.), Vervu ale ještě čekají dohrávky proti třineckým Ocelářům a Hradci Králové. Společně s těmito dvěma tradičními hokejovými kluby bude boj o přežití týkat také Vítkovic, které se rovněž trápí a mají pouze o bod více. V Dynamu se toho od posledního vzájemného souboje s Bruslaři znovu odehrálo hodně. Kvůli nenaplněným očekáváním se vedení rozloučilo s útočníkem Romanem Vlachem, z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele byl dozorčí radou Martin Sýkora. Pardubice naopak získaly nového sponzora, dle webových stránek klubu se dohodly na marketingové spolupráci se společností miliardáře Petra Dědka. který se podle informací deníku Sport přihlásil do vypsaného výběrového řízení na pozici spolumajitele klubu.

Díky finančnímu příspěvku od nového partnera se Východočechům podařilo odpálit přestupovou bombu a získat Michala Vondrku. „Michal má spoustu zkušeností, které se nám budou v závěru sezony určitě hodit. Počítáme s ním na přesilové hry a věříme, že nám pomůže s produktivitou," pochvaloval si tento nákup trenér Milan Razým. „Nebylo to jednoduché a už vůbec ne samozřejmé rozhodnutí. Můj odchod je výsledkem debat na několika úrovních a nakonec nalezení řešení, které je nejlepší pro všechny. Na Boleslav i její fanoušky budu mít jen ty nejlepší vzpomínky," doplnil bývalý kapitán Bruslařů, který se gólově prosadil hned při prvním utkání v novém působišti. Velmi nečekanou posilou pro závěr sezony se stal Tomáš Rolinek. Zkušený útočník se před třemi měsíci nerozešel s Dynamem v dobrém, hlavní roli v jeho odchodu ale odehrál právě odvolaný Martin Sýkora. Celek z města perníku a koňských dostihů tak získal zpět osvědčeného lídra a bojovníka, kapitánské céčko však zůstává na dresu obránce Jana Koláře, mimochodem nejhoršího hráče celé soutěž v hodnocení +/- (-24).

Východočeši se snažili oživit především útočné řady, kromě dvou zmíněných veteránů přivedli ještě Pavla Jenyše a Vladimíra Svačinu z brněnské Komety, výměnou za Oscara Eklunda pak od rivala z Hradce Králové získali Mateje Pauloviče. Do konce přestupového období ještě pár dní zbývá a Pardubice dost možná ještě neřekly poslední slovo. Médii proběhly spekulace, podle nichž se poslední celek extraligy zajímá o služby Patrika Bartošáka, který se vrací k hokeji po překonání psychických problémů, a Tomáše Zohorny. Dříve v tomto týdnu se Dynamo mohlo radovat nejen z domácího vítězství 4:2 nad brněnskou Kometou, ale také z prodloužení spolupráce s několika klíčovými hráči. Také v příští sezoně budou červeno-bílé barvy hájit Radoslav Tybor, Jan Mandát a Ondřej Machala, do konce tohoto ročníku se mohou Východočeši opřít o služby Roberta Kousala. „Rado Tybor je nyní naším nejproduktivnějším hráčem. Ondřej Machala i Honza Mandát jsou přes svůj mladý věk, důležitými články A týmu. Robert patří mezi nejproduktivnější hráče našeho týmu a určitě by jeho odchod byl citelnou ztrátou. Jsme rádi, že to takhle dopadlo," nechal se slyšet člen představenstva Dušan Salfický.

Sestavy z posledního kola

Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář (C), Voráček, Ivan, Holland, Blažej – Mandát (A), Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek (A), Paulovič

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman, Kurka – Skalický, Zbořil, Grim – Szturc, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal

Statistiky

enteria arena | 26. 1. 2020 15:00

HC Dynamo Pardubice 40. kolo BK Mladá Boleslav
14. místo, 39 bodů umístění 5. místo, 66 bodů
88:134 skóre 115:96
6:2 (Brno) nejvyšší výhra 7:3 (Vítkovice)
0:8 (Karlovy Vary) nejvyšší prohra 0:4 (Zlín)
4 utkání bez vstřeleného gólu 5
0 utkání bez inkasovaných gólů 3
13,38 % využití přesilových her 15,22 %
19 góly v přesilových hrách 21
75,18 % ubráněná oslabení 86,21 %
3 góly v oslabeních 4
Radoslav Tybor, 25 bodů nejproduktivnější hráč Pavol Skalický, 39 bodů
Radoslav Tybor, 15 branek nejlepší střelec Pavol Skalický, 16 branek
Robert Kousal, 14 asistencí nejlepší nahrávač Pavol Skalický, 23 asistencí
Jan Zdráhal, +15 nejlepší hráč v +/- Pavol Skalický, +24
Jan Kolář, -24 nejhorší hráč v +/- David Cienciala,
Jakub Klepiš, oba -2
Rhett Holland, 57 minut nejtrestanější hráč Martin Ševc, 40 minut
Jan Zdráhal, 101 bodů Radegast index Pavol Skalický, 92 bodů
Ondřej Kacetl 91,25 %
Pavel Kantor 88,46 %
úspěšnost brankářů Jan Růžička 95,73 %
Gašper Krošelj 92,02 %
Justin Peters 91,03 %
Radek Haas 88,73 %
Ondřej Kacetl 2,73
Pavel Kantor 3,24
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Růžička 1,35
Gašper Krošelj 2,18
Justin Peters 2,33
Radek Haas 4,17