Gabriel Szturc: Je to obrovská zkušenost a plním si sen

1. 2. 2020
Autor: Zdena Bobková
B rn o – Páteční duel s brněnskou Kometou byl dlouho nerozhodný, až do 51.minuty se hrálo 0:0. Na Pláňkovu přesilovkovou trefu ale třináct vteřin předkoncem zareagoval Mueller, který taky rozhodl v nájezdech. My jsme po zápasevyzpovídali nejmladšího člena A-týmu, teprve šestnáctiletého rodáka z ČeskéhoTěšína, Gabriela Szturce (na snímku). Jak viděl zápas s Kometou on,a jak si plní svůj sen díky své extraligové premiéře v seniorském hokeji,se dočtete v následujícím článku.

Gabrieli, zápas byl dlouho vyrovnaný, první branka padla až v 52. minutě, ale Kometa dokázala těsně v závěru srovnat, a pak rozhodla v nájezdech. Jak jste zápas viděl vy?

Měli jsme v závěru smůlu, hráli jsme oslabení a soupeř měl výhodu a hrál v šesti. Spadlo jim to tam, bohužel. Teď je každý bod zlatý, takže je dobré, že máme aspoň ten. Ale byli jsme mnohem blíž výhře než Kometa, hlavně v prodloužení.

Boleslav těch vyložených šancí v zápase příliš neměla. V jednom okamžiku jste se s pukem před bránou ocitnul i vy. Byla tam myšlenka na gól?

(úsměv) Když jsem na ledě, tak na to takhle úplně nemyslím. Jsem spíš vtažen do té hry.

Věděl jste o té sérii, kdy Kometa nedokázala Boleslav porazit už osm duelů v řadě?

Ano, věděl jsem o tom. Škoda, že se to dnes zlomilo a my tu sérii nedokázali natáhnout.

Bruslaře v posledních dnech trápí velká marodka a vy už čtvrtý zápas nastupujete s A-týmem. Jak jste se o tom dozvěděl a co vám trenéři řekli?

Dozvěděl jsem se to tuším minulou středu, že chybí hráči, že naskočím do tréninku a pak jsem cestoval do Zlína. Jsem moc rád za tuhle šanci. Trenéři mi říkali, že z toho nemám být nijak svázaný.

Jaké byly ty první pocity, když jste nastoupil za A-tým?

Byl to super pocit a ohromně jsem si to užíval.

Jak vás přijali hráči v kabině a kdo vám nejvíce pomáhá?

Přijali mě úplně suprově. Všichni mi chtějí nějak pomáhat a já jsem za to ohromně vděčný.

Jak velká zkušenost je i to, že se točíte v různých formacích?

Je to ohromná zkušenost. Už jenom to, že můžu hrát Tipsport extraligu. To byl vždycky můj sen a je super, že se mi teď plní.

Dokázal byste říct, který z těch soupeřů, proti kterým jste teď hrál, byl pro vás nejtěžší?

To je těžké. Každý soupeř je jiný. Kometa proti nám hrála výborný zápas, takže asi ta.

Dokázal byste říct, v čem se nejvíce liší juniorský a seniorský hokej?

Seniorský hokej je mnohem rychlejší a více techničtější.

Vy pocházíte z Českého Těšína. Kde jste začínal s hokejem a kdo vás přivedl do Boleslavi?

Až do čtvrté třídy jsem hrál v Českém Těšíně, a pak jsem se přesunul do Havířova. Bylo to i kvůli tomu, že v Havířově skončila nejvyšší juniorská soutěž, teď se tam hraje extraliga. Rozhodoval jsem se i přes pana Křivohlávka, který měl zval, takže jsem se rozhodl pro Boleslav.