BK MLADÁ BOLESLAV

Valentin Claireaux: První třetina byla náročná, postupně jsme se zlepšili

26. 2. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Páteční střetnutí Mladé Boleslavi a Pardubic nabídlo vyrovnaný souboj, jehož definitivní rozuzlení přišlo až v závěrečné periodě. Bruslaři zvítězili 5:2, čímž si připsali tři cenné body do boje o přímý postup do play-off. Úvodní branku duelu vstřelil Valentin Claireaux, jenž po utkání poskytl rozhovor pro klubový web.

Mladá Boleslav ovládla tři vzájemná utkání ze čtyř. Jak vypadalo to poslední? „První třetina pro nás byla náročná, ale čím víc zápas postupoval, tím jsme byli sebevědomější v držení puku a tvoření hry, dali jsme pár gólů. Byli jsme trochu nedůrazní ve středním pásmu a nedařilo se nám sbírat puky. Důležité je, že jsme vyhráli,“ říká na úvod rozhovoru.

Boleslavský útočník se postaral o úvodní branku. Jak padla? „Úplně nevím, co říct… Měl jsem rychlost u mantinelu, ale neměl jsem úplně podporu od spoluhráčů. Viděl jsem, že brankář spíš hlídá osu hřiště, tak jsem na něj poslal puk. Bylo to šťastné, to je všechno,“ popisuje Claireaux.

Ke konci druhé třetiny měl na hokejce další gólovou šanci, ale trefil pouze brankovou konstrukci. To ho ale nemrzelo. „Jasně, dávat góly je vždycky super, ale víc se zaměřuju na to, jak hrajeme jako lajna. Ve druhé třetině jsme hráli slušně, měli jsme dobré tempo. Vytvořili jsme si několik šancí. Když to nevyšlo tentokrát, vyjde to příště,“ usmívá se francouzský útočník.

Valentin Claireaux před příchodem do Mladé Boleslavi oblékal dres Dynama. „Vždycky je to trochu jiné, když hrajete proti bývalému týmu. Moc se na to nesoustředím, spíš koukám na to, jak hrajeme my,“ sděluje.

Proběhlo nějaké hecování s hráči z bývalého týmu? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube: