BK MLADÁ BOLESLAV

Těsně před Vánoci se Bruslaři představí v Plzni

22. 12. 2021
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Program nabitého vánočního týdne pokračuje, vpředvečer Štědrého dne čeká hokejisty BK Mladá Boleslav souboj na ledě Plzně. Duel startuje 23. prosince v 17:30 a Bruslaři budou chtít potvrdit úterní výhru nad Kometou.

Plzeň se drží v první čtyřce a má ambice

Začátek sezony Plzni tak docela nevyšel, a tak byli Bruslaři poměrně dlouhou dobu v tabulce před ní. To už je ale minulostí a momentálně to jsou Středočeši, kdo se dívají na záda hráčů ze západočeské metropole. Tabulkově to jsou nyní sice sousedé, ale tým Bruslařského klubu ví, že svého čtvrtečního soupeře přeskočit nemůže, neboť je aktuálně dělí rovných sedm bodů. Plzeň je nyní na čtvrtém místě, tedy posledním, které zaručuje přímý postup do play-off. Na mistrovský Třinec ztrácí už čtrnáct bodů, rozestupy na vršku tabulky jsou přece jen o něco větší než v jejím středu. V posledních dvou zápasech Plzeň vyhrála, porazila 3:2 vedoucí Třinec a 5:2 potom Olomouc.

Ofenzíva Plzně patří k těm nejlepším v lize. Západočeši nastříleli už 103 branek a jsou tak zatím mezi čtyřmi týmy, kteří se přehoupli přes stovku. Naopak ale také hodně gólů dostávají, v tomto ohledu jsou na rozdíl od zmíněné produktivity pro změnu lepší Bruslaři. Co opravdu budí respekt, jsou přesilovky indiánů, které jsou druhé nejlepší v rámci celé extraligy (procentuální využití 25,35 a lepší je už jen Třinec) a vůbec nejlepší jsou svěřenci trenérů Baďoučka a Říhy v obráněných oslabeních. Čísla jsou pořád jen čísla, nemůže být ale pochyb o tom, že Bruslaři na plzeňském ledě narazí hned na několik problémů.

Lídrem indiánů je jednoznačně Michal Bulíř, kterému přesun z Liberce jednoznačně prospěl, neboť už nyní překonal svá čísla z loňské základní části právě v dresu Tygrů (aktuálně 17+19). Jackpot Plzeň trefila i se Švédem Ludwigem Blomstrandem (16+9). Nejlepším nahrávačem je Peter Čerešňák (5+24), který je zároveň bodově nejlepším obráncem týmu. V brance dominuje Miroslav Svoboda s procentuální úspěšností 92,63, jeho parťákem je Dominik Pavlát. Fanoušky bude i nepochybně zajímat, jak se proti svým bývalým týmům předvedou nedávno vyměnění Matyáš Kantner a Jan Dufek.

Vzájemné zápasy ovládli Bruslaři

Obě letošní vzájemná utkání vyhráli mladoboleslavští hokejisté. V prvním duelu se Bruslařům první perioda na ledě Plzně výsledkově nevydařila, když po gólu Bulíře prohrávali 0:1. V prostředním dějství se po dvou gólech dostali Bruslaři do vedení, jenže těsně před jejím koncem bylo opět srovnáno. Třetí část přinesla hned dva puky v síti Furcha, což znamenalo v celkovém součtu výhru 4:2 a tři body do tabulky.

Na druhý pokus se i přes vlažnou první třetinu utkání lépe vyvíjelo pro Boleslav, která soupeře přestřílela a dala hned v úvodu druhé dvacetiminutovky první gól. Zápas oba celky odehrály velmi disciplinovaně, pouze jedinkrát se vylučovalo, podruhé to mohlo být v závěru, kdy při signalizované výhodě hosté vyrovnali. Bruslaři však vůbec nic nevzdali a Pavel Kousal se v 57. minutě stal hrdinou utkání – 2:1.

Sestavy z posledních utkání:

HC Škoda Plzeň: Svoboda – Čerešňák (A), Kaňák, Budík, Graňák, Kindl (C), Kvasnička, Kremláček – Dufek, Mertl, Dzierkals – Schleiss, Bulíř, Suchý – Thorell, Kodýtek (A), Blomstrand – Adamec, Přikryl, Lang

BK Mladá Boleslav: Růžička – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, Šťastný – Kantner, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)