BK MLADÁ BOLESLAV

Matyáš Kantner: Nevyužili jsme šance, dělba byla spravedlivá

24. 12. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
P l z e ň – První gól za Bruslaře, a to rovnou proti týmu, kde začal svou hokejovou kariéru. Útočník Matyáš Kantner se podílel na zisku bodu v zápase s plzeňskou Škodovkou. Vstřelil úvodní a nakonec jedinou branku Mladé Boleslavi. Předvánoční duel dospěl až pětiminutového prodloužení, ve kterém byla úspěšnější domácí Plzeň a za výhru 2:1 bere o bod více.

Jaký byl pro vás návrat do rodné Plzně v jiném týmu?

Musím se přiznat, že v prvním střídání jsem měl docela problém. Bylo to úplně něco jiného, když celý život hraji v modrobílém dresu a najednou tam jezdí kluci kolem mě. Přiznám se, že první střídání bylo velmi náročné, ale pomohl mi gól a pak už se mi hrálo líp.

Probíhala mezi vámi a bývalými spoluhráči nějaká komunikace?

Samozřejmě. Když jsme se potkali na buly, tak jsme si něco řekli. Kustod na mě celý zápas křičel. Zápas jsem si užíval. Jediná kaňka byla prohra.

Proč si Mladá Boleslav odváží ze zápasu pouze bod?

Ve třetí třetině jsme měli veliké šance. Jeli jsme tam dva na nikoho, v prodloužení měl Fořťák (Tomáš Fořt, pozn. redakce) střelu z mezikruží. Bohužel jsme je nevyužili. Na druhou stranu oni hráli minutu 5 na 3, takže to mohlo být i obráceně. Dělba byla spravedlivá, Plzeň byla v prodlužení šťastnější.

Vstřelil jste svou první branku za Bruslaře. Jak gól padl?

Napadali jsme, puk vypadl pod modrou čáru. Dostal jsem přihrávku mezi kruhy a rychle si to zpracoval. Trefil jsem to, jak jsem chtěl a skončilo to gólem.

Je to pro vás úleva, že branka přišla ve vašem pátém zápase?

Každý gól a každý bod jsou úlevou. Doufám, že mi to pomůže a bude jich víc.

Jak jste si zatím zvykl na styl mladoboleslavského hokeje? Je to změna oproti Plzni?

Je to něco jiného, ale svědčí mi to. Hraji se super kluky, se kterými jsem hrál i v mládežnických reprezentacích, takže se výborně známe. Kluci mě mezi sebe přijali, ujal se mě Ondra Najman, trávíme spolu hodně času. Moc si to v Boleslavi užívám a jsem rád, jaké to tam je.

Jak strávíte Vánoce? Zůstanete v Plzni?

Zůstanu v Plzni a užiji si Štědrý den. Budu to mít takové rozlítané, pětadvacátého už pojedu na trénink, ale ještě se budu vracet zpátky do Plzně a pak znovu do Boleslavi. Bude to náročné, ale chci zůstat s rodinou, takže ten čas tomu obětuji.

Děkujeme za rozhovor.